Сланцева революція у США переорієнтує Європу з газу на вугілля

Поділитися
Сланцева революція у США переорієнтує Європу з газу на вугілля Вугільна генерація стала дешевшою за газову
Вугільна генерація стала дешевшою за газову, тому в ЄС починають зупиняти електростанції, що працюють на газі.

Здешевлення газу на внутрішньому ринку США під час сланцевої революції з переорієнтацією теплових електростанцій на газоподібне паливо викликало перетікання порівняно дешевого американського вугілля на зовнішні ринки, в тому числі європейський. Це робить невигідною експлуатацію європейських ТЕС на газі і ставить під сумнів програми ЄС зі зниження шкідливих викидів, пише The Wall Street Journal.

У 2012 році експорт вугілля зі США в Європу зріс на 23% до 66,4 млн т, і майже вся ця надбавка пішла у вугільну генерацію. Так, у Великобританії частка вугільної генерації в минулому році стала максимальною за 17 років, а частка газової генерації, навпаки, знизилася до багаторічного мінімуму. Річні поставні ф'ючерси на вугілля за останні 12 місяців подешевшали на 19%, а ціни на газ, прив'язані для більшої частини Європи до котирувань нафти Brent, у I кварталі 2013 року знизилися лише на 5% (рік до року).

Все це вже змінив енергетичний ландшафт Європи: оператори змушені зупиняти найсучасніші електростанції, розраховані на газ. Минулого тижня чеська CEZ оголосила, що не буде запускати нову газову ТЕС, оскільки вона буде працювати у збиток з першого ж дня. Про зупинення газових енергоблоків в останні місяці оголосили також британська SSE і німецька E. On. На противагу їм, RWE, найбільша енергетична компанія Німеччини за встановленою потужноістю вугільних ТЕС, оголосила про збільшення виробництва електроенергії на них на 16% в 2012 році. RWE очікує збереження виручки у 2013 році, тоді як E. On - зниження на 15%.

Здешевлення виробництва електроенергії завдяки американському вугіллю - позитивний фактор для економіки Європи, що балансує на порозі рецесії, однак розширення вугільної генерації може відтермінувати досягнення цілей ЄС з зниження до 2020 року викидів шкідливих на 20% порівняно з рівнем 1990 року. Крім того, вибуття газових енергоблоків, оптимальних для покриття піків споживання в енергосистемах, може зробити енергосистеми більш вразливими, кажуть експерти. !zn

Читайте також:

Сланцевий газ не вирішить проблеми між Україною і Росією, - посол США в Україні

У ЄС нагадали Україні про екологічні ризики видобутку сланцевого газу

Експерт: Екологічною істерією навколо видобутку сланцевого газу "диригує" Газпром

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі