Заходу час запровадити серйозні економічні санкції проти режиму Путіна – Foreign Policy

Поділитися
Експерти пропонують США та ЄС узгодити довгостроковий план з координації політики санкцій

Колишній координатор санкцій політики Держдепартаменту США Деніел Фрід і співробітник Atlantic Council Адріан Каратницький впевнені в ефективності санкцій проти Росії. Довгострокові ефекти від них щорічно обходяться Кремлю в кілька відсотків економічного зростання. У статті в Foreign Policy експерти написали, що для Заходу настав час запровадити серйозні економічні санкції проти режиму Владіміра Путіна.

Автори пишуть, що у Путіна залишається все менше ресурсів для агресивних дій і менше простору для маневру. Однак поки він і його соратники залишаються при владі в Росії, наївно було б розраховувати на зміну політичного курсу Кремля.

Експерти пропонують США і ЄС узгодити довгостроковий план з координації політики санкцій проти режиму Путіна.

Вони пропонують істотно розширити персональні санкції проти близьких до Путіна бізнесменів і союзників на Заході, посилити обмеження проти російських фінансових інститутів на кшталт держкорпорації ВЕБ, обмежити доступ уряду РФ до фінансових ринків на Заході, обмежити доступ енергетичних компаній РФ до ринків позикового капіталу.

Експерти також запропонували США і Євросоюзу міжнародний механізм контролю за експортом чутливих технологій в РФ.

15 квітня Байден взапровадив проти Росії найпотужніші санкції за сім років за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату «нагородних» бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових. У цей же день США заявили про висилку десяти співробітників з російської дипломатичної місії у Вашингтоні оскільки, у Білому домі вважають, що в особистому складі дипмісії є представники російських спецслужб.

30 квітня  Росія ввела санкції проти восьми осіб країн-членів Євросоюзу і представників офіційних структур ЄС. Серед них: 

  • Вера Юрова - віцепрезидентка Європейської комісії;
  • Давід Сассолі - глава Європарламенту;
  • Іварс Аболіньш - голова Національної ради Латвії з електронних ЗМІ;
  • Маріс Балтіньш - директор Центру державної мови Латвії;
  • Жак Мер - член французької делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи;
  • Йорг Раупах - керівник прокуратури Берліна;
  • Оса Скотт - голова Лабораторії хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної безпеки Дослідницького інституту тотальної оборони Швеції;
  • Ільмар Томуск - глава Мовного департаменту Естонії.

Раніше глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель попередив про те, що блок повинен готуватися до погіршення відносин з Росією після різкого зростання напруженості у відносинах з Кремлем через Україну та ув'язнення Навального.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі