Західні союзники регулярно обговорюють умови для припинення вогню в Україні — CNN

Поділитися
Західні союзники регулярно обговорюють умови для припинення вогню в Україні — CNN © depositphotos/Zwiebackesser
Україна не бере безпосередньої участі в цих переговорах.

Західні союзники регулярно зустрічаються, щоб розробити потенційний план для припинення війни РФ проти України. Дивлячись на перспективу тривалого глухого кута у війні, США та союзники знову наголошують на необхідності врегулювання шляхом переговорів для припинення вогню, пише CNN.

Зазначається, що протягом останніх тижнів офіційні особи США регулярно зустрічалися зі своїми британськими та європейськими колегами, щоб обговорити потенційні умови припинення вогню та війни шляхом переговорів, повідомили CNN кілька джерел.

Серед тем обговорень був «план миру» з чотирьох пунктів, запропонований Італією наприкінці минулого місяця. План передбачає зобов’язання України щодо нейтралітету в обмін на певні гарантії безпеки та переговори між Україною та Росією щодо майбутнього Криму та Донбасу.

Україна не бере безпосередньої участі в цих переговорах, незважаючи на обіцянку США «нічого про Україну без України». Американські та українські офіційні особи заявили, що США не тиснули на Україну, щоб вона взялася за виконання певного плану, і не підштовхували Київ до переговорів з РФ.

Тим не менш, існує певна плутанина щодо того, який «план миру» США вважають за доцільне запропонувати українцям для подальшого обговорення.

Посол США в ООН Лінда Томас Грінфілд заявила журналістам на початку цього тижня, що італійський план є «одною з тих ініціатив, за допомогою якого ми, безумовно, хотіли б, щоб завершилася ця жахлива війна і жахливі напади на український народ». Але двоє американських чиновників повідомили CNN, що США насправді не підтримують пропозицію Італії.

У будь-якому випадку, американські та західні чиновники кажуть CNN, що зростає занепокоєння, якщо росіяни та українці не повернуться до переговорів і не досягнуть угоди, війна затягнеться – потенційно на роки.

Неясно, чи перетворяться ці дискусії на остаточні переговори про врегулювання. Адміністрація президента США Джо Байдена все ще не бачить реальної перспективи для будь-яких дипломатичних проривів чи припинення вогню найближчим часом, і двоє чиновників НАТО заявили, що західний альянс не бачить бажання вести переговори з української сторони – частково тому, що жорстока кампанія бомбардувань Росії та численні порушення прав людини знищили громадську підтримку будь-яких поступок для РФ.

За словами чиновників, Москва також мало зацікавлена ​​в серйозних переговорах. Зараз Україна зосереджена на забезпеченні вирішальної військової перемоги на сході та півдні, щоб поставити себе на вищу позицію на переговорах, зазначають джерела.

Офіційні особи обережно заявили, що США не наполягають на тому, щоб Україна віддала будь-які території Росії. Одне джерело повідомило, що якби США та Захід чинили тиск на Україну, щоб вона вела переговори, це підірвало би важелі впливу Києва.

Більш тривала війна, вищі витрати

На думку розвідки та військових чиновників, війна може затягнутися на багато місяців, якщо не на роки. Чиновники, які мають доступ до найновіших розвідувальних даних, сказали CNN, що вони не очікують, що Росія чи Україна найближчим часом досягнуть значних проривів у бойових діях.

Наразі цей глухий кут дає можливість для США повільно послаблювати Росію. Але чим довше затягується війна, тим вищими будуть витрати для Заходу і адміністрація Байдена зіштовхнеться з більшим викликом у наданні допомоги Україні і пошуку стабільних замін для російських нафти і газу.

Питання є особливо актуальним напередодні виборчого сезону, оскільки ціни на газ продовжують зростати значною мірою через заходи, вжиті Заходом, щоб припинити імпорт російської нафти та газу.

Це призвело до дискусії в адміністрації США щодо того, наскільки далеко можна зайти із санкціями. Деякі чиновники стурбовані тим, що нові жорсткі кроки, такі як запровадження вторинних санкцій проти країн, які не дотримуються обмежень щодо експорту енергоносіїв РФ, можуть ще більше сколихнути енергетичні ринки. Все більш активно поширюється думка, що санкції не будуть «нокаутом» для Росії, а радше «задушливою хваткою», якій можуть знадобитися роки, щоб принести значущі наслідки, сказав один високопоставлений чиновник.

Оскільки Сполучені Штати прагнуть зберегти військову та фінансову підтримку України, а також ізолювати Росію на стільки часу, скільки потрібно для досягнення мирної угоди, ключовою стратегією буде збереження єдності альянсу. Але вже, кажуть джерела, в НАТО з'являються тріщини - Туреччина відмовляється дозволити Швеції та Фінляндії рухатися вперед із приєднанням до альянсу, і дипломатам довелося зробити виняток для Угорщини в рамках нещодавнього нафтового ембарго Європи проти Росії.

Нагадаємо, Італія розробила та передала ООН план миру та врегулювання кризи в Україні, який складається з чотирьох етапів. Документ підготувало Міністерство закордонних справ Італії за участю урядового палацу Кіджі. Першим кроком плану є припинення вогню, але нічого не сказано про виведення російських військ з українських територій.

В офісі президента України вважають, що ні про яке припинення вогню не може бути і мови, поки російські окупаційні війська перебувають на полі бою. Про це заявив радник голови ОП Михайло Подоляк.

На його думку, якщо Україна відступить зараз і піде на примирення, то через кілька років Росія знову нападе.

Глава української переговорної групи з РФ Давид Арахамія сказав, що Україна може ініціювати новий раунд переговорів із РФ, коли матиме посилену переговорну позицію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі