Яким було б найгірше зовнішньополітичне послання, яке тільки можна собі уявити? Є багато варіантів, але найпопулярнішим має бути просте твердження, що "тероризм працює". Як тільки цей урок буде засвоєний, відчиняться двері для років насильства. Це називається умиротворенням, і історія навчила нас, до чого воно призводить.
Чому світові лідери не можуть беззастережно заявити, що підтримка Ізраїля в його боротьбі за повне знищення ХАМАС була і є правильним рішенням? Чому вони мовчать, потураючи ворогам? На жаль, тому, що тероризм працює. У Газі, Тегерані, Москві та Пекіні вороги спостерігають за цими подіями з цікавістю й задоволенням, бачачи це як показник слабкості або нестабільності, зазначає The Telegraph.
У будь-якому нормальному всесвіті не було б жодних сумнівів: на такі безчинства, як ті, що сталися 7 жовтня (коли ХАМАС розпочав війну проти Ізраїля), можна було б відповісти лише знищенням. Зрештою, саме такий висновок зробили Лондон і Вашингтон, коли Ісламська держава вчинила звірства проти їхніх народів. Вони не обтяжували себе надсиланням текстових повідомлень про необхідність евакуації цивільного населення. Вони просто робили свою роботу, і в результаті світ став безпечнішим.
Але поки ХАМАС відсиджується в Рафаху, світ намагається зв'язати Ізраїлю руки. Джо Байден погрожує припинити постачання озброєнь Ізраїлю, якщо наступ продовжиться. Найгучніша критика лунає на адресу Ізраїля, а не ХАМАС.
"Послання нашим ворогам, якщо коротко, зрозуміле: якими б жахливими не були ваші злочини, західна громадськість прикриє вас. Боячись конфронтації, їхні лідери прогинатимуться під тиском. Тероризм працює, принаймні, коли йдеться про масові вбивства євреїв", — вважає газета.
Нагадаємо, що призупинення постачання бомб США до Ізраїля спричинило поворотний момент у відносинах між країнами. Президент Байден сподівається, що рішення призупинити постачання спонукає Ізраїль змінити курс у війні в Газі.