Захід досі не розуміє масштабів «амбіцій Китаю» — NYT

Поділитися
Захід досі не розуміє масштабів «амбіцій Китаю» — NYT
Лідер Китаю Сі Цзіньпін має намір досягти «глобального домінування Китаю».

Відносини між США та Китаєм вступають у небезпечний період. Адміністрація президента США Дональда Трампа заявляє про те, що хоче заборонити популярний у США додаток для короткометражних відео TikTok, оскільки материнська компанія TikTok - ByteDance, є китайською. Вашингтон стурбований тим, що особисті дані мільйонів американців, які використовують цю програму, можуть бути незаконно використані Китаєм. Дехто вважає такі побоювання американської влади перебільшенням, однак, можливо, така «загроза» є реальною, пише The New York Times.

Проблема полягає не лише у TikTok. Технологічний гігант Huawei, який уряд США минулого року включив до «чорного списку», назвавши загрозою національній безпеці Америки - ще одна компанія, яка має тісні зв'язки з Китаєм.

Компанії, пов'язані з Китаєм або його урядом, зараз глибоко «вкоренилися в американському суспільстві».

Ймовірно, це не випадково. Лідер Китаю Сі Цзіньпін має намір досягти «глобального домінування Китаю», і для реалізації цієї «мрії», він використовує різні напрямки.

Одним з цих напрямків є посилення китайської військової потужності, створення військових баз і морських портів, і не лише на території Китаю.

Зараз одна з китайських компаній орендує порт Дарвін на півночі Австралії - поряд з австралійською військово-морською базою, на якій розміщені військові кораблі ВМС США.

Серед невеликих острівних республік у південній частині Тихого океану, які здавна вважалися сферою впливу Австралії, Китай має «нових прихильників».

По всьому Індійському океану, де історично «переважала Індія», Китай зараз контролює або допомагає управляти портами, аеродромами, військовими базами чи станціями спостереження вздовж узбережжя М'янми, Шрі-Ланки, Мальдівів та Пакистану.

Китайський уряд, по суті, розгортає та створює «форпости» в Сполучених Штатах та інших розвинених демократичних країнах.

Представники компанії TikTok запевнили, що ніколи не передавали дані користувачів додатку уряду Китаю.

Однак, з моменту прийняття Китаєм Закону про національну розвідку в червні 2017 року, усі громадяни та компанії Китаю отримали юридичний обов'язок допомагати уряду збирати розвіддані, при цьому зберігати співпрацю з китайським урядом в таємниці.

Уряд США зрозумів небезпеку Huawei - компанії, яка, на його думку, має зв'язки з китайськими військовими.  Вашингтон вважає, що Пекін може скористатися нею, щоб замовити кібератаку, яка виведе з ладу критичні елементи американської інфраструктури.

Лідери Заходу вже помітили, що Китай має неабиякі амбіції стосовно збільшення власного впливу у світі. Однак, Захід поки недооцінює «глобальних намірів» Комуністичної партії Китаю, резюмує The New York Times.

Раніше повідомлялося, що робота іноземних журналістів в Китаї стає все більш «нестабільною».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі