Заяви представників країн на засіданні РБ ООН щодо України

Поділитися
Заяви представників країн на засіданні РБ ООН щодо України © сайт ООН
Представники країн вимагають негайного припинення воєнних дій.

Переговори є єдиним способом вирішити проблему на сході України, заявила заступник генсека ООН Розмарі Дікарло на засіданні Ради безпеки ООН.

Трансляція засідання проводилася на YouTube.

"Переговори - єдиний шлях вирішення конфлікту в Україні", - заявила вона.

За її словами Дікарло, "ризик конфлікту реальний, і його треба за будь-яку ціну запобігти". Також вона закликала всі сторони "уникнути дій та заяв", які можуть ускладнити проблему.

"Закликаємо до негайного припинення бойових дій", - резюмувала Дікарло.

Постпред США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Вашингтон не планує постачати ядерну зброю в Україну, яка її не хоче.

Також вона назвала неправдивими заяви Путіна, що Україна намагається отримати ядерну зброю від країн Заходу. Постпред США вважає, що "визнання "ДНР" і "ЛНР", очевидно, є підготовкою спроби Росії створити привід для подальшого вторгнення в Україну".

Представники Албанії та Франції висловили однакову думку та засуджують напрямок російських збройних сил на окуповані українські території. Представники країн вважають, що Росія порушує цілісність і ставить під загрозу суверенітет України.

"Ми особливо стурбовані рішенням президента направити армію на сепаратистські території під приводом миротворчої діяльності", — заявив постпред Франції. Також Ніколя де Рів'єр зазначив, що Париж разом з союзниками готує точкові санкції проти причетних до прийняття "незаконного рішення про визнання "ДНР" і "ЛНР".

Представник Сполученого Королівства заявила, що Росія своїми діями порушує міжнародне право і це матиме "найсерйозніші наслідки", зокрема й економічні. "Росія підійшла до небезпечної грані, закликаємо відійти від неї", - заявила вона.

Представниця Мексики закликала до збереження територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах. "Час стати на шлях демократії", - резюмувала вона.

Ірландія сказала, що "Україна зберегла особу незважаючи на численні провокації з боку РФ". Від Ірландії надійшов заклик негайно вивести російські збройні сили з української території та відмовитись від дій, що призводять до ескалації.

Представник Гани, сказав, що "голоси у війни гучні, але голоси світу ще голосніші. Ми вже на межі, але ще не провалилися в прірву".

Представниця Норвегії висловила занепокоєння ситуацією, що виникла на Донбасі, і підкреслила, що визнання "ЛДНР" йде врозріз роботі в нормандському форматі І тягне за собою порушення принципів міжнародного права.

При цьому представник РФ, яка зараз головує в РБ ООН, заявив: "Залишу прямі випади на нашу адресу без реакції. Сподівалися, що майданський режим схибить". Також він заявив, що у всьому винен "державний переворот 2014 року", а Київ не виконує "Мінські угоди" та "не хоче дипломатичного вирішення конфлікту".

"Список представників вичерпано, засідання закривається", - такими словами закінчилися збори РБ ООН.

Практично всі його учасники закликали Росію до виконання міжнародних угод і збереження території України в міжнародно-визнаних кордонах, а також виступили за виведення російських військ з окупованих територій.

Рада безпеки ООН з ініціативи України, яку підтримала низка країн, розглядає ситуацію навколо України після визнання Росії маріонеткових республік Донбасу.

За проведення засідання висловилися США, Албанія, Ірландія, Мексика, Норвегія, Франція, ЄС, Великобританія.

Нагадаємо, після рішення президента Росії Володимира Путіна визнати так звані "ЛДНР" українська сторона вимагала скликати засідання Ради безпеки ООН.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш назвав рішення Путіна порушенням територіальної цілісності України та закликав до мирного врегулювання конфлікту.

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні до нації заявив, що визнання РФ "ЛДНР" є порушенням суверенітету та територіальної цілісності України та закликав скликання екстреного саміту "нормандської четвірки".

За його словами, рішення РФ "може означати односторонній вихід Росії з мінських домовленостей та ігнорування рішень у рамках Нормандії".

Раніше президент Франції Еммануель Макрон розкритикував визнання президентом РФ Володимиром Путіним «суверенітету» створених і контрольованих Кремлем озброєних угруповань "ДНР" та "ЛНР". І закликав посилити санкції проти Росії.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі