Західні ЗМІ переконані, що PRISM - лише одна з систем стеження

Поділитися
Західні ЗМІ переконані, що PRISM - лише одна з систем стеження ЗМІ переконані, що PRISM - лише одна з систем стеження
Технологічні компанії цілком можуть говорити правду, коли заявляють, що не чули про програму стеження і не передавали владі особистих даних користувачів. PRISM - система, що дозволяє майже в автоматичному режимі збирати і зберігати гігантські потоки цифрових даних. І часто їй не потрібен дозвіл для цього, оскільки вона пропускає через себе майже весь трафік.

Історія з оприлюдненням секретного плану спецслужб США під назвою PRISM все ще не вщухає. Нові подробиці з'являються по мірі того, як журналісти заглиблюються в розслідування. Так, Associated Press опублікувало матеріал, у якому описує систему PRISM як своєрідного провідника інформації, яку АНБ витягає з оптоволоконних кабелів як у Штатах, так і за межами країни, а в Washington Post переконані, що PRISM - це лише вершина айсберга.

"PRISM повністю виправдовує свою назву. Як і реальна призма, система бере велику кількість потоків інформації і допомагає уряду створити з них дискретний керований потік даних, - повідомляє Associated Press. - Важливість проекту важко недооцінити. З документів випливає, що дані передаються від PRISM, що часто виявляється на столі президента під час щоденних брифінгів. PRISM створює порядок із хаосу інтернету. Вона забезпечує уряд іменами, адресами, історіями повідомлень і часто - цілими архівами електронних листів".

Обслуговування програми PRISM становить близько 20 млрд дол. у рік. ФБР виступає в якості посередника між розвідувальними агентствами і технологічними компаніями у запуску і функціонування програми. Сама програма тотальна, оскільки в ній фігурує і такий найбільший виробник комп'ютерної техніки, як корпорація Dell.

У статті AP стверджується, що технологічні компанії цілком можуть говорити правду, коли заявляють, що не чули про програму стеження і не передавали владі особистих даних користувачів. PRISM - система, що дозволяє майже в автоматичному режимі збирати і зберігати гігантські потоки цифрових даних. І часто їй не потрібен дозвіл для цього, оскільки вона пропускає через себе майже весь трафік: "Наприклад, не кожна компанія буде зберігати повідомлення в месенджерах, записи відеоконференцій або історію чату. Але PRISM завдяки своїм технологіям збору "метаданих" цілком може надати копії всього вищеназваного зі своїх неосяжних архівів".

Washington Post повідомляє про те, що існує ще як мінімум три урядові програми, подібні PRISM, над якими також опікується АНБ: MAINWAY, MARINA і NUCLEON. Разом програми охоплюють величезні території, збираючи метадані телекомунікацій та інтернет-потоку, що проходять через США.

ЗМІ зазначають, що програми на кшталт PRISM ставлять хрест на свободі інформації в інтернеті та недоторканності приватного життя. Журналісти AP пишуть: "Глибоко в океані через сотні кабелів проходить більша частина світових телекомунікацій та інтернет-трафіку. З 1970-х років АНБ дали можливість впроваджуватися в потоки даних, що проходять через ці кабельні системи. І їм не потрібен дозвіл. Це їх робота.

Щодо інтернету, то межі тут не мають значення. Якщо ви посилаєте лист з Пакистану до Афганістану, то цілком може статися, що дані пройдуть через ті ж сервери, розташовані на території США. АНБ заборонено шпигувати за американцями або ким-небудь конкретно на території Сполучених Штатів. Це робота ФБР і вимагає ордера.

Незабаром після терактів 11 вересня президент Джордж Буш таємно дозволив АНБ підключатися до оптоволоконних кабелях, які входять і виходять із США, знаючи, що це дасть уряду несанкціонований доступ до приватного життя американців. Моніторинг комунікацій дає АНБ доступ до електронної пошти, телефонних дзвінків, видеочатів, вебсайтів, фінансових транзакцій тощо.

Так, для дешифрування потоку інформаційних даних потрібні потужні станції, дата-центри, але вся інформація доступна. !zn

Читайте також:

Побіжний екс-співробітник ЦРУ Сноуден видав нові секрети кіберрозвідки США

Facebook і Microsoft відзвітували про масштаби розкриття даних для американських спецслужб

Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"

Скандал з прослуховуванням в США: правозахисники подали позов проти влади

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі