Журналісти британської газети The Guardian відзначають значну кількість коментарів до статей про ситуацію в Україні, які захищають російську позицію. Їхня кількість доходить до 40 тисяч на день, повідомляє Кріс Елліот, редактор The Guardian статті, опублікованої в британській газеті увечері в неділю, 4 травня. На думку редакції газети, мова йде про організовану кампанію пропаганди.
"Читачі та журналісти стурбовані тим, що авторами коментарів є люди, яким платять за "тролінг" і образливі напади на тих, хто критикує Росію чи президента Володимира Путіна", - пише Елліот.
- Путін таємно нагородив 300 російських журналістів за правильне висвітлення окупації Криму
Редактору все частіше надходять скарги від журналістів, які відзначають, що більшість сторінок, з яких публікують коментарі проросійського характеру, були створені після лютого 2014 року. Крім того, тексти коментарів повторюються, ніби вони пишуться за шаблоном, а самі коментарі активно рекомендують іншим користувачам.
Елліот нагадує про те, що в лютому 2012 року The Guardian повідомляла про електронне листування Василя Якеменка, колишнього федерального комісара молодіжного руху "Наші", а також його прес-секретаря Христини Потупчик та інших активістів руху, в якому йшлося про пошук журналістів і блогерів, готових писати необ'єктивні матеріали про політику Путіна. Про це стало відомо після злому електронної пошти "нашистів" анонімною групою активістів. !zn
Читайте також:
В Україні стрімко зникає ностальгія про СРСР
МЗС РФ розкритикувало проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня
Під приводом параду на 9 травня РФ перекидає військову техніку до Криму