"Альтернатива - це не ескалація, альтернатива - це роздоріжжі. Для нас дуже важко зберігати колективну співпрацю з одним з партнерів, який активно просуває те, що є екстремістською і терористичною політикою", - заявив він.
Також міністр заявив, що для забезпечення виконання умов можливої угоди між Катаром і арабськими країнами будуть необхідні тиск і контроль з боку США і ЄС.
"Ми не хочемо, щоб ЄС виступили медіатором, і я думаю, що самі європейці не хочуть бути медіаторами. Їх роль повинна бути в чиненні тиску на Катар. Якщо Катар вибере мудрий шлях, то нам потрібна буде система гарантій та контролю", - вважає він.
Раніше Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет і Бахрейн через представників Кувейту передали Катару список з 13 вимог, включаючи обмеження зв'язків з Іраном. Вони назвали виконання цих вимог неодмінною умовою нормалізації відносин з Дохою. Катар назвав ці вимоги неприйнятними і нездійсненними.
Нагадаємо, 5 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму. Країни перекрили кордони, а також виключили з військової коаліції, яка веде війну в Ємені.
Більше про нову кризу в Перській затоці читайте в статті Віталія Федянина "Катарський горішок" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".