Захід не виконує погроз покарати Путіна за продовження наступу на Україну – Washington Post

Поділитися
Захід не виконує погроз покарати Путіна за продовження наступу на Україну – Washington Post Захід не виконує погроз покарати Путіна. Ілюстрація © nahnews.com.ua
Після окупації Дебальцевого Росії знову лише погрожують наслідками.

Президент 3 добився успіху у війні проти України ще минулого тижня. Тоді він змусив лідерів Заходу погодитися на "перемир'я", яке дефакто закріпило контроль Росії над окупованими територіями Донбасу. Але бойові дії не припинилися.

Вчора проросійські бойовики і російські солдати захопили місто Дебальцево і завдали політичний удар по владі президента Петра Порошенка в Києві. Про це пише Washington Post у редакційній статті.

Видання пише, що Путін був дуже задоволений новими здобутками в Україні і розповідав, що українська армія програла "колишнім трактористам і шахтарям" у бою. Але це чергова брехня президента Росії. Згідно з даними Заходу в Дебальцевому воювали регулярні російські війська з Сибіру.

"А що на це скажуть західні лідери, які минулого тижня оголосили, що змусять Росію відповісти, якщо вона порушить нову Мінську угоду? Всі згодні з тим, що перемир'я було порушене. Про це сказав прес-секретар канцлера Ангели Меркель. Але не схоже, щоб порушник відчув якісь наслідки. Натомість Брюссель слідом за Білим Домом заявив, що "ціна війни для Росії буде зростати", якщо вона "продовжить порушувати" угоду. І це означає, що буде відповідь на подальшу агресію Путіна. Можливо", - йдеться в статті.

Видання вважає, що така слабка позиція Заходу розв'язує руки Росії. Захопивши Дебальцеве, Путін об'єднав дві маріонеткові псевдо-республіки, які він будує на Сході України. А згідно з умовами Мінської угоди, з якою погодився Захід, Москва дозволить Києву контролювати український кордон за умови передачі частини влади російським агентам, які задовольняють Путіна.

"В цей же час Порошенко зіштовхнеться з політичним тиском на фоні тяжкої поразки української армії, в якої не було зброї для зупинки російських танків. Йому буде дуже тяжко пояснити українцям, чому вони повинні прийняти суворі заходи економії, які уряд прийняв в обмін на міжнародну фінансову допомогу", - йдеться в статті.

В цей же час Київ має невелику надію на поставки зброї в рамках військової допомоги США, які Білий дім відклав через дипломатичні переговори. В цей же час, президент Барак Обама нещодавно похвалився, що очолює спільну позицію США і ЄС щодо агресії Росії. Але він відійшов у бік минулого тижня, коли Ангела Меркель і Франсуа Олланд поїхали на переговори в Минськ. І навіть коли Брюссель у понеділок ввів слабкі санкції проти Росії, США не приєдналися до них.

"Європейські лідери не зможуть зупинити агресію Росії без участі президента США. Українці мабуть дивуються і думають, скільки ще їм доведеться втратити територій, перш ніж Барак Обама відмовиться від свого "стратегічного" вичікування", - йдеться в статті.

Вчора США звинуватили Росію і бойовиків у порушенні перемир'я на Сході Україні. Віце-президент США Джо Байден заявив, що якщо порушення перемир'я продовжиться, "витрати" для Росії зростуть. В цей же час, президент Петро Порошенко закликав США надати Україні засоби для посилення обороноздатності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі