Вчорашні ж події дають надію, що Трамп нарешті почне розбиратися із загрозами для США і Заходу з боку Путіна. Про це пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times наголошуючи, що ключове в попередній тезі слово "надія".
Трампу потрібно піти на подальші жорсткі дії, щоб ефективно дати відсіч Путіну, який втручається у вибори Америки і західних демократій, а також підживлює війни в Україні і Сирії. Видання нагадує, що Вашингтон видворив російських дипломатів, серед яких було 12 офіцерів російської розвідки, у відповідь на отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля у Великій Британії. США закрили консульство в Сіетлі через страхи, що Москва використовує його для шпигування за заводом Boeing і місцевою базою субмарин.
Можна майже напевне сказати, що Путін відповість на видворення дипломатів, ще більше розкручуючи спіраль погіршення американо-російських відносин, які вже стали найбільш напруженими з часів Холодної війни. Це ще більше підірве здатність двох країн співпрацювати для вирішення серйозних викликів, зокрема в питанні нової ядерної гонки озброєнь і завершення війни в Сирії.
Схоже, Трампу стає дедалі важче лишатися пасивним в той час, коли Москва вдається до агресії. 15 березня він наклав санкції на низку російських організацій і громадян за втручання у президентські вибори в 2016 році і інші кібератаки. Однак, він досі потурає Путіну і при цьому ще більше критикує спецпредставника департаменту юстиції Роберта Мюллера, який розслідує зв'язки виборчої команди Трампа з російським урядом.
Видання нагадує, що минулого тижня Трамп, який не часто телефонує лідерам країн-союзників Америки, вирішив зателефонувати Путіну, щоб привітати його з перемогою на фейкових виборах в Росії. Під час розмови він не вказав російському автократу на отруєння Скрипаля і не висловив вимогу припинити втручання в американські вибори.
Навіть зараз Трамп дистанціюється від розпорядження видворити російських дипломатів, яке було випущене від його імені, що підкреслює непослідовність його підходів. Замість потужної президентської заяви, рішення супроводжувалося оголошенням Білого дому, в якому йшлося, що видворення повинно "продемонструвати Росії, що її дії будуть мати наслідки".
На думку видання, доки Трамп не накаже розпочати широку кампанію з ліквідації вразливостей у американській виборчій системі заради унеможливлення втручання у вибори в майбутньому, доти не можна буде сказати, що нинішня адміністрація в США серйозно ставиться до російської загрози. Трампу також варто накласти санкції на російських олігархів, заморозити їхні активи, заблокувати для них доступ до глобальної банківської системи, не дозволити їхнім дітям ходити у школи на Заході. Потрібно змусити поплічників Путіна відчути американський тиск і використати їх вплив для того, щоб зупинити російську агресію.
У понеділок, 26 березня, США оголосили про намір вислати 60 російських дипломатів у зв'язку зі справою про отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки в британському Солсбері та закрити російське консульство в Сіетлі, на що виділили тиждень часу.
США стали однією із 24 країн, які погодилися на знак солідарності з Великобританією вислати представників дипломатичних установ Росії. Загалом 140 дипломатів мають повернутися на батьківщину в РФ.
Влада РФ заявила, що буде керуватися принципом взаємності у питанні відповіді на вислання російських дипломатів з країн Євросоюзу, США, Канади та України. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що остаточне рішення про дії у відповідь прийме Володимир Путін.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".