Захід дочекається конфронтації з Росією, якщо не врятує Україну – WSJ

Поділитися
Захід дочекається конфронтації з Росією, якщо не врятує Україну – WSJ Обама не вірить, що санкції змусять Путіна відступити. © kremlin.ru
Оглядач пише, що в Брюсселі і Вашингтоні поводяться так, ніби не хочуть допомагати Києву.

Росія вперто продовжує нарощувати присутність своїх військ на кордоні України. Голова РНБО Олександр Турчинов розповів у Верховній Раді, що на окупованій терористами території розміщено 8,5 тисяч російських солдатів. А біля українського кордону з російського боку стоять ще 52 тисячі військових РФ.

То що в такій ситуації готові зробити НАТО і Євросоюз, щоб змусити Росію відступити? – ставить запитання оглядач Джон Вінокур на сторінках Wall Street Journal.

"Володимир Путін зі сміховинною впевненістю продовжує заперечувати присутність його військ в Україні", - пише оглядач.

В цей час, у Євросоюзі обговорювали можливість піти на поступки Росії і ослабити санкції. Канцлер Німеччини Ангела Меркель скасувала зустріч з Путіним через пожвавлення боїв на Сході України. Але не завчаючи на це, верховний представник ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики Федеріка Могеріні запропонувала європейським дипломатам розглянути можливість ослабити тиск на Москву.

"Вона поводилася так, ніби ЄС може натякнути, що готовий достроково звільнити ще не пійманого злочинця, не зважаючи на заперечення міністрів закордонних справ зі Сходу Європи, країнам яких теж загрожує Путін", - пише Вінокур.

Разом з тим, дипломати ЄС вирішили не послаблювати санкції проти РФ. НАТО ж, у свою чергу, погодився розмістити 150 танків США у Східній Європі. Але постачання американської зброї в Україні досі під питанням. Оглядач також нагадує, що президент США Барак Обама в грудні заявив, що жорсткіші санкції навряд чи подіють на Путіна.

"Всі думають, що уникнути конфронтації з Росією важливіше, ніж врятувати Україну. Якщо це означає, що ми покинемо Україну, то дійсно саме це може й статися", - процитував автор колишнього постійного представника США в НАТО Курта Вокера.

Поряд з цим, Обама і Кемерон домовилися зберегти санкції проти Росії до припинення її агресії в Україні. А президент США також вказав на необхідність "підтримки України на її шляху економічних та демократичних реформ". 15 січня Європарламент прийняв резолюцію по Україні, в якій закликав Євросоюз посилити санкції щодо Росії навіть при збереженні нинішньої ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі