У минулому році жертвами терактів стали 17598 осіб, що на 61% більше аналогічного показника минулого року, свідчать дані доповіді Global Terrorism Index (Індекс світового тероризму), складеного Інститутом економіки і миру.
Автори дослідження відзначають, що більше 80% загиблих припадає на 5 країн: Ірак, Афганістан, Пакистан, Нігерію і Сирію. Більш ніж 90% терактів відбувалися в країнах, де зафіксовані серйозні порушення прав людини.
Серед найбільш смертоносними терористичними групами світу автори доповіді називають низку радикальних ісламістських організацій: Талібан в Афганістаны, ІДІЛ (Ірак і Сирія), "Тегрик-і-Талебан" (Пакистан), "Боко Харам" (Нігерія), "Лашкар-і-Джангві" (Пакистан), "Джабхат ан-Нусра" (Сирія), "аш-Шабааб" (Сомалі).
Україна в загальному рейтингу опинилася на 51 місці з 162 країн зі значенням індексу 2,95 (0 - немає зареєстрованих проявів, 10 - тероризм має найвищий вплив на життя країни). У 2012-му вона була на 47-му місці.
Автори дослідження визнають, що від "звичайних" вбивств (homicide) в світі гине в 40 разів більше людей (437,000 у 2013-му). Однак вони в той же час підкреслюють тривожну тенденцію до зростання інтенсивності терористичних атак.
"Ні одна із загроз світової безпеки, починаючи від спалаху лихоманки Ебола і закінчуючи конфліктом в Україні як основним питанням безпеки Європи, не може скасувати або затьмарити один простий факт: 2013-й виявився піковим роком для світового тероризму, враховуючи не лише 21-е століття, але і весь період спостережень з 1970-го", - йдеться у звіті.
В Україні так звані "Луганська народна республіка" і "Донецька народна республіка", що з'явилися на сході країни цього року, офіційно визнані терористичними організаціями. Згідно з даними ООН, жертвами конфлікту в Донбасі стали вже більше 4 тис. людей.