Щонайменше 32 людини загинули в результаті зіткнень урядових сил Лівії з озброєними угрупованнями. Ще близько 50 осіб отримали поранення. Про це повідомляє уряд країни, передає Arab News. Сили Хафтара раніше заявляли про втрату 14 бійців.
Незважаючи на заклики ООН, зіткнення тривають - у неділю організація закликала до двогодинного припинення вогню, але заклик проігнорували.
У неділю Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН із закликом до військ самопроголошеного лівійського маршала Халіфи Хафтара зупинити розпочатий минулого тижня наступ на Тріполі.
5 квітня сили "Лівійської національної армії" (LNA) самопроголошеного лівійського маршала Халіфи Хафтара взяли під свій контроль колишній міжнародний аеропорт Тріполі на півдні від столиці країни.
Маршал Халіфа Хафтар підтримує так званий "уряд в Тобруці", сформований у 2014 році; під його контролем - схід і частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної згоди (УНЗ), створений за підтримки Ради безпеки ООН, насилу контролює лише захід країни. На відміну від УНЗ, який спирається на США та Захід, Хафтар користується підтримкою Росії, Ірану та Сирії.
У жовтні 2018 року британські ЗМІ писали, що Росія планує взяти під свій контроль розорену громадянською війною та безвладдям Лівію, перетворивши її на "нову Сирію" - свій оплот на півночі Африки. Зокрема, Москва відправила в Лівію співробітників спепризначення та військової розвідки, які готують кадри для армії маршала Хафтара, і постачає йому важке озброєння. А в Тобруці та Бенгазі розташовані бази бойовиків ПВК "Вагнер".
Докладніше про роль Росії у Лівії читайте у статті Василя Короткого "Лівійська вибухонебезпечна суміш. Російський каталізатор" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".