Вже давно не новина, що відносини між Китаєм та США є напруженими. Американські компанії в Китаї бояться, що відносини між Китаєм та США не налагодяться. Китай має намір внести до «чорного списку» деякі американські технологічні компанії. На перший погляд, такі плани Китаю можуть здатися грамотним «ходом у боротьбі з країною-конкурентом», однак, швидше за все, подібне рішення принесе негативні наслідки для Китаю, а не для США, пише Bloomberg.
Якщо китайський уряд все-таки прийме рішення про «блокування» деяких технологічних компаній США в Китаї, це може призвести до того, що впливовість однієї з найбільш густонаселених країн світу, як «глобального покупця», може стати меншою, ніж багато хто уявляє.
Пекін вже фактично склав список американських технологічних компаній, які планує «заборонити в Китаї», однак, серед китайського уряду поки тривають дискусії щодо того, чи оприлюднювати цей «чорний список» до виборів президента США та чи оприлюднювати цей список взагалі.
Китай почав працювати над так званим «чорним списком» ще з травня минулого року, але жодних публічних оголошень з боку китайського уряду ще не було.
Наміри уряду Китаю заборонити деякі американські технологічні компанії в країні видаються цілком закономірними, адже «розчарування» китайського лідера Сі Цзіньпіна можна зрозуміти, оскільки президент США Дональд Трамп запроваджує заборони деяких впливових китайських компаній в США, таких як Huawei Technologies Co. та ByteDance Ltd, для прикладу.
Сі Цзіньпін має на меті перетворити Китай на передову державу в галузі сучасних технологій, саме тому заборонити роботу деяких технологічних конкурентів є цілком логічним рішенням.
Крім того, існують також компанії, яких Пекін більше «не потребує», адже ці компанії вже почали зменшувати власну залежність від китайського ринку.
Американська компанія Cisco Systems Inc. - світовий лідер у галузі комунікаційних технологій, може стати «потенційною мішенню» китайського уряду.
Однак компанія Кремнієвої долини минулого року зафіксувала падіння продажів з Китаю на 16%, а весь Азіатсько-Тихоокеанський регіон (включаючи Японію) склав лише 15% доходу в бюджеті компанії за 2019 рік.
З 26 конкурентів, яких перераховувала сама компанія, вона назвала лише дві китайські технологічні фірми Huawei та Lenovo Group Ltd.
Китай може заборонити Apple. Нація «зможе вижити» без iPhone та Mac, але одна з найбільших американських компаній витрачає значну суму коштів на запчастини та робочу силу в Китаї.
Саме тому може видатися нелогічним те, що китайський уряд позбавить мільйони китайців робочих місць.
При цьому, компанія Apple також останнім часом має нижчий рівень продажів у регіоні, як і Cisco.
Але важко стверджувати, що Китай не є важливим ринком для американських компаній.
Якщо поглянути на «головних експортерів», все стає більш зрозумілим.
Цивільна авіація, включаючи двигуни та обладнання, які виготовляють такі компанії як Boeing Co. та General Electric Co. - минулого року були головними американськими компаніями-експортерами свої продукції в Китай.
Однак, багато з того, що Китай імпортує, часто просто «реекспортується».
Таким чином, включення до чорного списку деяких американських технологічних компаній може стати «яскравою виставою» для помсти США, якщо Китай зможе насправді обійтися без цих компаній.
Оприлюднення «чорного списку» до президентських виборів в США чи після них, може продемонструвати рішучість Китаю в протистоянні з Америкою.
Однак, якщо китайський уряд наважиться заборонити американські компанії, діяльність яких все ще впливає на економіку Китаю, такий крок може принести негативні наслідки. Адже відчуття сили та впливовості Китаю після такого рішення буде швидкоплинним, і, зрештою, це ризикує виявити лише «слабкість Пекіна», резюмує Bloomberg.
Раніше повідомлялося, що Захід досі не розуміє масштабів «амбіцій Китаю».