Адміністрація США представила доповідь Конгресу про санкції по "Північному потоку-2", в якому вказані лише дві російські компанії, що вже знаходяться в списку санкцій, повідомив високопоставлений член комітету з міжнародних відносин Сенату Джим Ріш, передає bloomberg.
Агентство уточнює, що в своїй доповіді Конгресу від Держдепу США значаються російське судно "Фортуна" і його власник - компанія "КВТ-Рус", проти яких вже діють санкції, введені при колишньому президенті Дональда Трампа.
"Я дуже стурбований і глибоко розчарований доповіддю Держдепу про діяльність" Північного потоку-2 "і його рішенням відмовитися від додаткових санкцій відносно інших суб'єктів, що беруть участь в даній будівництві", - заявив Ріш.
"У нас є назви двох російських компаній, згідно з цією доповіддю, які в даний момент беруть участь в будівництві газопроводу" Північний потік-2 ", а також 18 компаній, що зупинили діяльність у проекті", - зазначив він.
"До того ж, дані компанії, що потрапляє під санкції, були і без того в списку санкцій, який складала ще адміністрація Трампа в січні", - додав сенатор.
Ріш зазначив, що компанії, які не охоплені доповіддю держдепу, зараз активно підтримують будівництво "Північного потоку-2".
А член комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Мак-Кол взагалі назвав сьогоднішні санкції абсолютно неадекватними.
"Дії Конгресу зрозумілі і не можуть бути проігноровані: обов'язкові приписи, прийняті при двопартійної підтримки в останніх двох оборонних бюджетах, призначені для того, щоб зупинити завершення будівництва шкідливого російського трубопроводу" Північний потік-2 "", - зазначив він.
Нагадаємо, 19 січня США ввели санкції проти трубоукладача, який будує "Північний потік-2", трубоукладача "Фортуна" і його власника "КВТ Рус".
Крім цього, в рамках санкції проти Венесуели обмеження введені також проти російської компанії "Рустанкер". У список потрапили ще дві російські компанії - "Максим Горький" і "Сьєрра". Перше судно зараз є найбільшим танкером, який ходить під російський прапором.
В рамках проекту "Північний потік-2" росіяни планують прокласти по дну Балтійського моря трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.
Будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%.
Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте в статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" на ZN.UA.