За незаконне ввезення мігрантів до ЄС затримано велику злочинну групу

Поділитися
За незаконне ввезення мігрантів до ЄС затримано велику злочинну групу © Прес-служба Державної прикордонної служби України
Заарештовано понад 60 осіб, переважно громадян Туреччини та Сирії.

За підозрою у незаконному ввезенні до ЄС мігрантів під час міжнародної поліцейської операції затримано понад 60 осіб, повідомляє DW.

За попередніми даними, на рахунку злочинної мережі понад 100 випадків незаконного ввезення мігрантів до ЄС. На незаконному бізнесі злочинці заробили близько 16 млн. євро.

Для успішної поліцейської операції з ліквідації великої злочинної мережі знадобилося скоординувати дії національної влади Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Естонії за підтримки Європолу.

Мігрантів ввозили до ЄС із території Білорусі та Росії. З січня в Європі було заарештовано 61 підозрюваного, наголошується в повідомленні Європолу, опублікованому в четвер, 8 грудня.

У документі вказується, що злочинна мережа складається здебільшого з громадян Сирії та Туреччини. Вони організували транспортування іракських мігрантів із Багдаду до ЄС через різні незаконні коридори.

Мігранти з Іраку прямували через Туреччину до Росії, потім до Білорусі, після чого потрапляли до ЄС через кордони Латвії, Литви та Польщі. Кінцевими пунктами призначення були переважно Німеччина та меншою мірою Фінляндія.

Члени злочинної мережі базувалися у країнах, через які проходив маршрут контрабанди, та діяли з них.

За даними європейської поліції, на рахунку цієї злочинної мережі понад 100 випадків контрабанди. Підозрювані брали від 3000 до 15 000 євро з особи, а загальний грошовий потік оцінювався як мінімум у 16 млн євро.

Більшість осіб, які брали участь в операціях із незаконного переправлення мігрантів до ЄС, не знали одна одну особисто. Грошові потоки організовувалися через підпільну фінансову систему "Хавала" та за допомогою криптовалюти. Брокери системи, що перебували в Берліні, здійснювали платежі водіям після доказу доставки мігрантів, наприклад, фотографії їх у кінцевому пункті призначення.

При цьому нелегальне ввезення мігрантів здійснювалося найчастіше в небезпечних для життя умовах, наприклад, у переповнених автомобілях. Відомо як мінімум про один випадок, коли мігрант, кинутий водієм у критичному стані неподалік кордону Німеччини та Польщі, пізніше був знайдений мертвим на території ФРН.

У лютому 2022 року Європол створив оперативну цільову групу Flow (OTF) для підтримки національних спецслужб у боротьбі з випадками, що почастішали, незаконного ввезення мігрантів через кордон ЄС і Білорусі. Вона складається з представників правоохоронних органів Німеччини, Латвії, Литви, Польщі, Фінляндії та Естонії, а також експертів Європолу і зараз працює з Вільнюса.

Нагадаємо, у березні 2022 року на кордоні Білорусі та Польщі зібралося велике число нелегальних мігрантів із Сирії та Іраку. Вони пробували прорвати загородження з колючого дроту, встановлене Польщею.

В даний час з польського боку польсько-білоруського кордону збудовано стіну завдовжки понад 500 км. Вона коштувала польській скарбниці 330 мільйонів євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі