Рівень стронцію-90 у воді, що витекла, досягає 190 беккерелів на літр рідини, що приблизно у 19 разів перевищує норму, встановлену для води, яку може бути випущено за межі бар'єру.
За його даними, у неділю вода просочилася назовні через дві тріщини, що утворилися в основі бетонної загорожі, яка стояла навколо цистерни із забрудненою водою.
В компанії-оператора аварійної АЕС TEPCO зазначили, що рівень стронцію-90 у воді, що витекла, досягає 190 беккерелів на літр рідини, що приблизно у 19 разів перевищує норму, встановлену для води, яку може бути випущено за межі бар'єру.
Окрім цього, витоки було зафіксовано ще на двох ділянках загородження, однак рівень радіоактивності води у цих зонах не перевищує норму.
У TEPCO запевнили, що забруднена вода не просочилася в океан.
Як зазначає Ен-ейч-кей, наразі працівники TEPCO закрили тріщини у загородженні.
Найсерйознішим інцидентом на АЕС з моменту її катастрофи в березні 2011 року став витік 20 серпня цього року приблизно 300 тонн радіоактивної води біля бар'єра, що оточує один із резервуарів в районі четвертого енергоблоку станції.
У зв'язку зі складною ситуацією на "Фукусімі-1" уряд Японії раніше заявляв про готовність виділити кошти для запобігання витоку радіоактивної води на аварійній АЕС.
Землетрус і цунамі 11 березня 2011 року призвели до катастрофи на АЕС "Фукусіма-1", найсерйознішої з часів Чорнобиля в 1986 році. !zn