Рівень радіації у ґрунтовій воді на "Фукусімі" підскочив до 6,5 тис. разів

Поділитися
Рівень радіації у ґрунтовій воді на Рівень радіації на "Фукусімі" різко зріс © varfolomeev.livejournal.com
Проби взято з технічного колодязя за 10 метрів від цистерни, звідки у серпні стався витік радіоактивної води.

Рівень радіоактивного бета-випромінювання у пробах ґрунтової води на АЕС "Фукусіма-1" склав 400 тисяч беккерелів на літр - це найвищий показник з початку вимірювань після витоку 300 тонн радіоактивної води у серпні цього року, повідомив оператор станції компанія ТЕРСО.

У пробах, взятих з цього ж колодязя напередодні, рівень бета-випромінювання склав 61 бекерель на літр. Таким чином, за добу рівень випромінювання зріс у 6557 разів. Проби взято з технічного колодязя за 10 метрів від цистерни, звідки у серпні стався витік радіоактивної води.

Окрім того, рівень радіоактивного бета-випромінювання у воді дренажних каналів на АЕС "Фукусіма-1" за добу зріс в 14,78 разів і склав до 34 тисячі беккерелів на літр.

У серпні на АЕС "Фукусіма-1" було виявлено найбільший після аварії 2011 року витік 300 тонн радіоактивної води (з концентрацією стронцію близько 80 мільйонів бекерелів на літр) з цистерни, де вода зберігається після охолодження реакторів. Комітет з контролю над атомною енергетикою присвоїв витоку третій рівень небезпеки за шкалою INES. Виник ризик її потрапляння разом з ґрунтовими водами в океан.

Раніше у воді, взятій з цього ж колодязя, було зафіксовано високий рівень вмісту радіоактивного тритію. Компанія має намір продовжувати роботи з дезактивації ґрунту для запобігання подальшому потраплянню радіації в ґрунтові води.

Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася після землетрусу магнітудою 9,0 на північному сході Японії 11 березня 2011 року. Слідом за підземними поштовхами на узбережжі прийшла 14-метрова хвиля цунамі, яка затопила чотири з шести реакторів АЕС і вивела з ладу систему охолодження, що призвело до серії вибухів водню, розплавлення активної зони. На першому і третьому блоках було пошкоджено дах. Аварія стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Сталися витоки радіації в атмосферу і морську воду. !zn

Читайте також:

На "Фукусімі" не вдається ліквідувати витік радіоактивної води

Витоки радіоактивної води на "Фукусімі" виходять з-під контролю

"Фукусіму" мають намір захистити крижаною стіною

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі