З новою Держдумою перспектива проведення виборів президента РФ в 2017 році стала більш реальною

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З новою Держдумою перспектива проведення виборів президента РФ в 2017 році стала більш реальною Разом з виборами до Держдуми російська влада почала активно змінювати свій зовнішній вигляд © kremlin.ru
Держдумою перебудова російського "політичного фасаду" не обмежиться.

Чутки про кардинальні кадрові перестановки в адміністрації, уряді, губернаторському корпусі і керівництві держкорпорацій в РФ звучать все виразніше і наповнюються конкретикою, про це пише Олексій Іжак в свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".

Як пише автор статті, разом з виборами до Держдуми російська влада почала активно змінювати свій зовнішній вигляд. "Досить скоро ми можемо виявити новий фасад Росії, можливо, такий, який більше налаштовує до конструктивних відносин", - йдеться в статті.

Як наголошується, вибори в Держдуму можуть бути частиною задуми Кремля - створення умов для перенесення в разі необхідності президентських виборів з 2018-го на 2017-й. "Ця перспектива стає більш реальною", - пише Іжак.

За його словами, найбільш цікава частина можливих кадрових змін стосується долі голови уряду Дмитра Медведєва, яка пов'язана з долею самого Володимира Путіна. Адже російський мінфін закладає в проект бюджету на наступний рік фінансування президентських виборів, включаючи роботу системи голосування. Порівняння з попередніми роками, каже, що подібний бюджет створюється саме на рік виборів, а не на рік підготовки до них. "Невідомо, правда, за що проголосує нова Держдума. Але не можна виключати, що президентські вибори в Росії відбудуться в 2017-му, а не 2018-му, як це передбачено конституцією", - йдеться в статті.

"Тут виникає фундаментальна невизначеність. Оголосити дострокові вибори можна зважаючи на відставку Путіна, але сам він, за конституцією, в такому випадку брати участь у виборах не зможе. Тоді у Кремля буде тільки одна гідна кандидатура - лідер партії, що перемогла "Єдина Росія" голова уряду Дмитро Медведєв. Або ж, для простого переобрання Володимира Путіна в більш відповідний з точки зору соціально-економічних реалій 2017-й рік, потрібно терміново міняти конституцію. Якщо такий план, то нова Держдума цим відразу і займеться, благо конституційну більшість у "Єдиної Росії" вже є", - підкреслюється в статті.

Ланцюг можливих перестановок довга, пише Іжак. Одна з її складових стосується реформи силового апарату. Після створення Росгвадрії не виключено піднесення Федеральної служби безпеки до нового Міністерства державної безпеки (МДБ) з майже повним поверненням йому функцій радянського КДБ. Ймовірна і реставрація старої прокуратури шляхом повернення до її складу Слідчого комітету. Росгвадрія повинна захищати владу від соціальних хвилювань і вуличних протестів, МДБ - від розколу еліт і внутрішнього змови, прокуратура - все це легітимізувати. "Зрозуміло, що такі масштабні перестановки будуть означати стрімкі кадрові підвищення і пониження, поява в керівництві силових структур нових осіб", - говорить він.

Докладніше читайте у статті Олексія Іжака "Ремонт фасаду" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також: У російську Держдуму потрапили десять осіб із судимістю

Як раніше писало видання The Economist, Путін затіяв перестановки в Кремлі в пошуках свого наступника. А британське видання The Financial Times писало, що Путін перекроює своє близьке оточення. Російські політичні оглядачі кажуть, що Путін оточує себе людьми, яким довіряє, яких може контролювати і які не будуть підривати легітимність його адміністрації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі