Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав на постійній основі створити в ЄС механізми, які дозволять в оперативному режимі приймати і розміщувати в країнах Євросоюзу біженців.
"У ЄС повинен з'явитися постійний механізм перерозподілу біженців, який необхідний для більш швидкого реагування на міграційний криза", - сказав Юнкер.
Він пояснив таку позицію, в першу чергу, тим, що нова об'єднана Європа формувалася з біженців, а багато з Європи були такими ж біженцями на інших континентах, тікаючи від війн і переслідувань.
Юнкер нагадав про вимушену еміграцію євреїв і німців в тридцятих і сорокових роках минулого століття, втеча угорців, чехів і словаків, ірландів, мешканців Балканського півострова, від комуністичної диктатури.
Він зазначив, що в США проживають мільйони людей з ірландським корінням - більше, ніж в самій Ірландії.
"До кінця Другої світової війни в Європі було 60 млн біженців", - заявив Юнкер.
За словами Юнкера, саме тому і був створений захист для біженців у вигляді Женевської конвенції. Для об'єднаної Європи важливо захищати цих людей, на міжнародному рівні захищати європейські цінності, переконаний європейський чиновник.
"То кількість людей, які прибувають сьогодні з Сирії, завтра, може бути, буде прибувати з України. Хіба ми будемо робити різницю між біженцями?" - сказав Юнкер.
За його словами, ні релігія, ні переконання, ні філософія не можуть бути спірними питаннями, коли справа доходить до біженців.
"Ми можемо будувати стіни, ми зможемо будувати паркани. Але немає такої стіни, на яку ви б не змогли піднятися, якщо тікаєте від терору. Європа - це місце надії, стабільності для людей за межами Європи. Найбільш стабільний континент - і це те, чим можна пишатися", - сказав Юнкер.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".