"Питання про безвізові поїздки, який безпосередньо пов'язаний з угодою біженцям, що можуть бути реалізовані вже з 1 жовтня, тільки якщо всі умови договору будуть виконані", - сказав Юнкер.
"Антитерористичні закони не можуть бути використані у відношенні представників інтелігенції, вчених і журналістів. Це не та боротьба з тероризмом, яку ми маємо на увазі", - підкреслив він.
Брюссель вимагає від Анкари пом'якшити антитерористичне законодавство, але Туреччина відмовляється, заявляючи, що ці закони мають життєво важливе значення для боротьби з "Ісламським державою" і курдськими бойовиками. Як раніше повідомлялося, влада Туреччини не вважають цей пункт вимог ЄС до Анкарі обов'язковим. Так, Ердоган вже заявляв, що Туреччина зі свого боку виконала всі вимоги по міграційній угоди і чекає того ж від ЄС.
Нагадаємо, що під час спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Вже на наступний день почалися масові репресії серед супротивників президента Реджепа Тайіпа Ердогана, які торкнулися десятків тисяч чоловік.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний Ердоган.