Євросуд з прав людини визнав дискримінацією обов'язкове передання дитині прізвища батька

Поділитися
Євросуд з прав людини визнав дискримінацією обов'язкове передання дитині прізвища батька Євросуд з прав людини визнав дискримінацією обов'язкове передання дитині прізвища батька
Дискусія щодо прізвища розгорнулася в рамках справи "Кусан і Фаццо проти Італії". У 1999 році в італійців Алессандри Кусан і Луїджі Фаццо народилася дочка. Батьки попросили владу зареєструвати її під прізвищем матері, однак цей запит було відхилено, і дитина отримала батьківське прізвище.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що обов'язкове передання дитині прізвища батька засновано на дискримінації батьків за статевою ознакою. Таке рішення було ухвалено у справі однієї італійської сімейної пари, яка, всупереч італійським традиціям, збиралася дати своїй дочці прізвище матері, однак за італійськими законами, це було неможливо.

"Суд постановив, що рішення назвати дитину прізвищем батька було засновано на дискримінації за ознакою статі, що не узгоджується з принципом недискримінації", - йдеться у прес-релізі ЄСПЛ. При цьому судді Страсбурга підкреслили, що "традиція успадкування батьківського прізвища усіма членами сім'ї не може виправдовувати дискримінацію щодо жінок".

Дискусія щодо прізвища розгорнулася в рамках справи "Кусан і Фаццо проти Італії". У 1999 році в італійців Алессандри Кусан і Луїджі Фаццо народилася дочка. Батьки попросили владу зареєструвати її під прізвищем матері, однак цей запит був відхилений, і дитина отримала батьківське прізвище. Згодом вони звертались до Конституційного суду і вищої судової інстанції, але скрізь отримали відмову. До речі, в 2011 році міністр внутрішніх справ Італії дозволив Кусан і Фаццо додати прізвище матері до прізвища дитини, проте подружжя це не задовольнило.

В ЄСПЛ побачили у цій справі порушення статті 14 ("Заборона дискримінації") разом зі статтею 8 ("Право на повагу до приватного і сімейного життя") Європейської конвенції з прав людини.

"Суд дотримувався думки, що при присвоєння прізвища до батька і матері дитини влада ставилася по-різному. На відміну від батька і незважаючи на згоду між подружжям, мати не змогла отримати дозвіл на реєстрацію дочки під своїм прізвищем", - йдеться в судовому рішенні. Зазначимо, що компенсації італійцям не виплачують, а рішення Страсбурзького суду може бути оскаржено протягом трьох місяців. !zn

Читайте також:

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити рекордну компенсацію в 27 млн євро за борги 1990-х років

Адвокати Берлусконі подали позов в Європейський суд з прав людини

ЄСПЛ відмовився визнати справу Ходорковського політично мотивованою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі