ЄСПЛ відмовився визнати справу Ходорковського політично мотивованою

Поділитися
ЄСПЛ відмовився визнати справу Ходорковського політично мотивованою Європейські судді не визнали процес над колишнім російським олігархом політичним © khodorkovsky.ru
Страсбурзький суд не вбачає у кримінальному переслідуванні екс-глави ЮКОСа політичних мотивів, проте зобов'язав Росію виплатити йому 10 тисяч євро компенсації через порушення під час самого процесу.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі відхилив скаргу колишніх топ-менеджерів компанії ЮКОС Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва про те, що кримінальне переслідування щодо них було політично вмотивованим.

Рішення за скаргою екс-керівників ЮКОСа на перший вирок ЄСПЛ оголосив у четвер, 25 липня.

Згідно з винесеним вердиктом, суд не виявив порушень прав Ходорковського і Лебедєва на справедливий судовий розгляд, а також не побачив політичної мотивації у їхній справі.

У той же час ЄСПЛ визнав, що у першому вироку Ходорковському і Лебедєву були порушені статті Європейської конвенції з прав людини, які гарантують права на повагу до приватного і сімейного життя, а також захист власності.

Суд зобов'язав Росію виплатити Ходорковському компенсацію моральної шкоди у розмірі 10 тисяч євро. Розглянувши скаргу, подану Ходорковським 16 березня 2006 року, суд постановив, що мало місце порушення Конвенції з прав людини, бо влада Росії не виконує своїх зобов'язань щодо статті 34 (індивідуальні скарги).

Компенсація повинна бути виплачена Ходорковському протягом трьох місяців з моменту набуття чинності постанови ЄСПЛ.

У той же час Лебедєву у виплаті компенсації суд відмовив.

Коментуючи винесений вердикт, адвокат колишніх керівників ЮКОСа Володимир Краснов заявив, що будь-яке порушення Європейської конвенції, встановлене Страсбурзьким судом, є підставою для перегляду справи.

Він також підкреслив, що оцінений збиток у першій справі ЮКОСа не відповідає Європейській конвенції.

Нагадаємо, у 2011 році Європейський суд вже відмовлявся визнавати Ходорковського політв'язнем, його клопотання про перегляд винесеної постанови російського суду було відхилено.

Екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський і голова ради директорів МФО "Менатеп" Платон Лебедєв були затримані у жовтні 2003 року.

Їх звинуватили у шахрайстві і несплаті податків, що завдало збитків державі на суму близько 500 мільйонів доларів. У травні 2005 року Ходорковський і Лебедєв в рамках об'єднаної справи були засуджені до 9 років позбавлення волі кожен, пізніше Мосміськсуд знизив покарання до восьми років кожному.

У лютому 2007 року Ходорковському і Лебедєву були пред'явлені нові звинувачення за двома статтями КК РФ: розкрадання шляхом присвоєння і легалізація (відмивання) грошових коштів.

30 грудня 2010 року Хамовницький суд Москви засудив до 14 років колонії, через півроку Мосміськсуд знизив термін покарання до 13 років, а пізніше - до 11-ти.

"Другий термін" обчислюється з дня арешту за "першою справою" ЮКОСа, таким чином, Ходорковський і Лебедєв мають вийти на свободу у 2014 році.

4 лютого 2013 року захист оскаржив другий вирок у Верховному суді РФ. Слухання за скаргою призначено на 6 серпня.

До моменту засідання Ходорковський пробуде у в'язниці вже близько 10 років, Лебедєв - трохи більше 10 років. Першому залишиться відбути рік і 2,5 місяці, другому - трохи менше 11 місяців. !zn

Читайте також:

Вирок Навальному шокував весь московський діловий світ

Медвєдєв відмовився помилувати Ходорковського

Ходорковський став фіналістом премії Сахарова "За журналістику як вчинок"

Засуджений посмертно: суд визнав Сергія Магнітського винним

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі