Угода між Росією та Угорщиною про будівництво двох енергоблоків АЕС "Пакш" була заблокована рішенням Євросоюзу, повідомляє The Financial Times з посиланням на свої джерела.
Раніше видання вже писало, що ЄС може накласти вето на цю операцію - дві комісії з'ясовували, наскільки російсько-угорське повідомлення відповідає принципам єдиної Європи. Під сумнів поставлено як технічну, так і фінансову сторону контракту, повідомляли тоді джерела газети в Брюсселі.
Європейських чиновників збентежило, що "Росатом" отримав контракт без конкурсу. Угода з Росією викликала суперечки і в самій Угорщині, де опозиція заявила про те, що контракт не тільки дуже дорогий, але і підсилює залежність Будапешта від Москви.
Проте прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкинув всі звинувачення. За словами Орбана, США хотіли взяти участь у будівництві нової угорської АЕС і "болісно" сприйняли, що угода дісталася не їм.
"Вони хочуть втягнути нас у конфлікт, який нам не принесе нічого хорошого. Відносини між США і Росією приймають форму холодної війни, і ми не хочемо брати в цьому участь", - заявив тоді Орбан.
3 березня 2015 року коаліція прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана схвалила закон, яким інформація в ядерному контракті з Росією буде класифікуватися як секретна протягом найближчих 30 років.
Контракт на будівництво двох нових блоків атомної електростанції "Пакш" в Угорщині було підписано "Росатомом" на початку грудня. Це єдина діюча АЕС в Угорщині, яка дає більше 42% електроенергії, що виробляється в країні. Для оплати контракту Москва домовилася надати Угорщині кредит у розмірі до €10 млрд, який Будапешт розпочне виплачувати після введення блоків в експлуатацію.