Коаліція прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана схвалила закон, яким інформація в ядерному контракті з Росією буде класифікуватися як секретна протягом найближчих 30 років, повідомляє агентство Bloomberg.
Закон був прийнятий у вівторок, 3 лютого, 130 голосами проти 62, один депутат утримався. Опозиція бачить у цьому законі приховану корупцію.
Згідно з ядерним контрактом, Росія повинна надати Угорщині 10 млрд євро ($ 11,2 млрд) кредиту для реалізації проекту на будівництво двох нових енергоблоків на єдиній в цій країні АЕС "Пакш".
Опозиційні партії заявили, що прийнятий документ суперечить Основному закону Угорщини і закликали направити документ в Конституційний суд.
Як зазначає агентство, ядерна угода стала символом "потепління" у відносинах між Угорщиною і Росією в той час, коли російський президент Володимир Путін стає все більш ізольованим в світі через те, що його країна надає підтримку проросійським бойовикам в Україні.
Згідно із опитуванням, проведеним за замовленням Грінпісу, 60 % угорців виступають проти цієї ядерної угоди.
Раніше видання The Financial Times писало, що Євросоюз може заблокувати енергетичні контракти Угорщини і Росії. Головну стурбованість європейських лідерів викликає той факт, що деякі пункти ядерної угоди між Росією та Угорщиною були засекречені.
Повідомлялося, що в найближчі роки "Росатом" побудує два нових енергоблоки на єдиній в Угорщині АЕС "Пакш". Також Росія і Угорщина домовилися про принципи, на яких буде продовжуватися закінчується в 2015 році контракт на поставку газу. Зокрема, Росія відмовиться від принципу "бери або плати" і розширить можливості для використання підземних сховищ Угорщини.