Як повідомили в Єврокомісії, зона вільної торгівлі охопить майже 600 мільйонів людей та третину ВВП у світі.
"Ми надсилаємо чітке послання - ми виступаємо разом проти протекціонізму", - заявив президент Європейської Ради Дональд Туск після підписання угоди, повідомляє Reuters.
Натомість японська сторона сподівається, що договір вплине на розвиток обох економік.
"Угода сприятиме лібералізації та спрощенню торгівлі та інвестицій між Японією та Європейським Союзом та пожвавить обидві економіки шляхом зміцнення взаємних економічних зв'язків в широкомасштабних галузях", - повідомило японське МЗС.
Також Євросоюз та Японія попередньо домовилися про взаємне визнання систем захисту особистих даних.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп запровадив додаткові мита на європейську сталь та алюміній, а також на низку товарів з Китаю. У відповідь на це ЄС та КНДР також підвищили тарифи на американські товари.
Нагадаємо, 22 червня набули чинності мита Євросоюзу на деякі товари з США .Тим самим країни Європи відреагували на рішення президента США Дональда Трампа ввести мита на сталь і алюміній з Європи, Канади і Мексики.
В уряді Канади назвали американські тарифи на сталь і алюміній з ЄС, Мексики і Канади "образою для канадців". У відповідь Канада має намір встановити свої обмеження, імовірно на суму до $ 16,6 млрд.