Євросоюз перегляне стратегію довгострокових відносин з Росією – Ъ

Поділитися
Євросоюз перегляне стратегію довгострокових відносин з Росією – Ъ У ЄС вирішили, що повернення до business as usual з РФ неможливе © joinfo.ua
РФ, у свою чергу, має намір "провести інвентаризацію" зв'язків з ЄС.

У понеділок, 14 березня, міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу у ході спеціального засідання обговорять розробку нової стратегії довгострокових відносин з Росією, пише видання "Коммерсантъ".

Підкреслюється, що дана зустріч глав МЗС країн ЄС не буде прив'язана до дій РФ в Україні та Сирії.

"На тлі подій останніх двох років у європейських столицях прийшли до висновку: при будь-якому розкладі повернення до відносин з Росією в дусі business as usual бути не може. Зараз у нас толком немає ніякого спільного бачення відносин з Росією, є тільки санкції, але так вічно тривати не може. Нам потрібен new normal - довгострокова стратегія взаємодії з Москвою в нових умовах", - пояснило джерело "Ъ" в структурах ЄС.

Інше джерело "Ъ"в структурах ЄС пояснило, що за підсумками сьогоднішніх переговорів не очікується ніяких конкретних рішень.

"Це буде свого роду мозковий штурм, результати якого можуть вилитися в щось конкретне на наступних консультаціях", - сказав він.

За його словами, на відміну від єдиної подібної зустрічі, яка відбулася в січні 2015 року, ніяких заздалегідь підготовлених пропозицій з боку Єврокомісії не буде.

У свою чергу, за словами російського дипломатичного джерела "Ъ", в МЗС РФ також мають намір найближчим часом "провести інвентаризацію" зв'язків з ЄС.

"Нинішня стадія відносин нас теж не влаштовує", - зазначив співрозмовник "Ъ".

При цьому російське дипломатичне джерело "Ъ" підкреслило, що без зняття з РФ основної частини санкцій (введені через анексію Криму обмежувальні заходи залишаться надовго) перейти до якої б то не було "нової нормальності" не вийде.

Однак, як заявив "Ъ" дипломат, який представляє одну з ключових країн ЄС, зараз головна перешкода на шляху "предметної розмови" про можливе пом'якшення санкцій ЄС відносно Росії - "відсутність прогресу в реалізації навіть перших, здавалося б, найпростіших пунктів мінських домовленостей". Мова йде насамперед про припинення вогню в зоні протистояння в Донбасі і про відвід важких озброєнь. На думку співрозмовника "Ъ", "припинення вогню в значній мірі не виконується з вини збройних формувань Донецька і Луганська", що змушує лідерів ЄС сумніватися у "щирості обіцянок Москви вплинути на керівництво самопроголошених республік".

Інший європейський дипломат, який представляє країну, яку прийнято вважати одним з головних лобістів інтересів РФ в ЄС, вважає малоймовірним ухвалення в найближчі місяці Брюсселем будь-яких рішень, які дозволили б істотно послабити санкції. За його словами, проти таких кроків рішуче заперечують США, з думкою яких лідери Євросоюзу змушені рахуватися.

Читайте також: ЄС опублікував рішення щодо продовження персональних санкцій проти росіян за підрив суверенітету України

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі