Європейський союз на 30 днів заборонить в'їзд на свою територію через поширення коронавірусу, заявила глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляйен. Винятком стануть нагальні поїздки.
"Я тільки що поінформувала наших партнерів з G7, що я пропоную главам держав і урядів Євросоюзу прийняти тимчасове обмеження подорожей у ЄС, які не є необхідними. Обмеження пропонується вводити на строк до 30 днів, в разі необхідності його можна продовжити", - заявила Урсула фон дер Ляйен.
Мова йде про ті поїздки, які можна скасувати. Однак глава Єврокомісії, не уточнила, які саме поїздки ограничат.
За словами глави ЄК, під заборону не потраплять іноземці, які постійно живуть на території Євросоюзу, члени сімей громадян ЄС, а також дипломати і медпрацівники. Також на кордоні з Євросоюзом створять "зелені лінії" для вантажівок з продуктами харчування та медикаментами.
Очікується, що заборону затвердять 17 березня під час телеконференції глав держав і урядів Євросоюзу. Обмеження вступи в силу 18 березня.
Як повідомляє Financial Times, посилаючись на джерела, Ірландії, Кіпру, Хорватії, Румунії і Болгарії, які не входять в шенгенську зону, а також можуть запропонувати ввести обмеження. Статус Великої Британії поки неясний.
The @EU_Commission presents guidelines on border measures & proposes:
- Ursula von der Leyen (@vonderleyen) March 16, 2020
Green lanes/fast lanes giving priority to essential transport to keep the mobility sector going & ensure economic continuity
Temporary restriction on non-essential travel to the EU (30 days) pic.twitter.com/9bda9MntF0
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про пандемію у зв'язку з поширенням у світі "китайського" коронавірусу Covid-19. Згідно з критеріями ВООЗ, пандемією вважається поширення нового захворювання у світових масштабах, коли більшість людей не володіють імунітетом до нього.
Зокрема, ЄС заборонив експорт засобів біозахисту через пандемію Covid-19. З 16 березня захисні засоби, які можна використовувати в боротьбі проти поширення інфекції, не можна продавати за межами Європейського Союзу без особливого дозволу.
Вперше коронавірус Covid-19 діагностували у грудні минулого року на території китайського міста Ухань. На сьогоднішній день випадки захворювання коронавірусною інфекцією зареєстрували в більш ніж 100 країнах по всьому світу. Згідно з офіційними даними, захворіли 169 387 осіб, понад 77 тисяч вилікувались, 6513 померли.