"Фільтрувальні маски, захисні окуляри, спецодяг та інші засоби захисту можуть продаватиметься за межі Євросоюзу тільки за особливим дозволом. Адміністративні органи ЄС спільно з представниками промисловості працюють над тим, щоб простимулювати виробників захисних засобів", - наголосила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Водночас фон дер Ляєн проти запровадження обмеження на торгівлю засобами захисту всередині ЕС, закликаючи країни-члени блоку допомагати один одному, пише DW.
"Якщо окремі країни забороняють продаж захисних засобів в інші країни-члени ЄС, це погано. Ми повинні допомагати один одному", - наголосила вона і висловилась за те, щоб в Європі була забезпечена безперешкодна вільна торгівля.
Europäische Antwort auf das #coronavirus: Gesundheit der Menschen schützen und den freien Warenfluss in Europa sicherstellen. pic.twitter.com/CySQCZj0nf
- Ursula von der Leyen (@vonderleyen) March 15, 2020
Обмеження на експорт засобів захисту запровадили багато країн зокрема Україна (до 6 червня). Втім, деякі країни не полишають спроб придбати захисні засоби у сусідів, і не завжди у законний спосіб. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, зараз у Європі спостерігається справжнє "полювання на маски".
11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу.
Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 100 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіли 169 387 осіб, з них понад 77 тисяч вилікувались, 6513 померли.
Докладніше про боротьбу з коронавірусом у світі читайте в матеріалі ZN.UA "Світ у боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин".