Євросоюз і Росія на саміті обговорять ситуацію в Україні

Поділитися
Євросоюз і Росія на саміті обговорять ситуацію в Україні Вігаудас Ушацкас
Через погіршення ситуації Європейський Союз посилює свою роботу з підтримання політичного вирішення поточної кризи в Україні.

Позиції Москви і Брюсселя з питання України розходяться, заявив голова представництва Євросоюзу в Росії Вігаудас Ушацкас.

"Ситуація в Україні буде обговорюватися на майбутній саміті ЄС-Росія 28 січня через очевидні розбіжності наших підходів до цієї країни та її права вільно обирати бажаний шлях розвитку", - заявив високопоставлений дипломат. Текст його висловлювань поширила в п'ятницю, 24 січня прес-служба представництва ЄС.

За словами Ушацкаса, "ми вважаємо, що тільки діалог за участю всіх сторін є успішним виходом". "Європейський Союз готовий сприяти політичному діалогу та деескалації ситуації", - підкреслив він.

Як зазначив голова представництва, "через погіршення ситуації Європейський Союз посилює свою роботу з підтримання політичного рішення поточної кризи в Україні".

Ушацкас нагадав, що у п'ятницю член Єврокомісії Штефан Фюле перебуває в Києві. Окрім того, верховний представник ЄС Кетрін Ештон та члени Європарламенту прибудуть до України, де зустрінуться з президентом України Віктором Януковичем і лідерами опозиції, сказав він.

Ушацкас повідомив також, що тиск Росії на східних сусідів і окремі держави ЄС не дає можливості повністю розкрити потенціал співробітництва Брюсселя і Москви.

"ЄС та Росія - невіддільні партнери, але за минулі роки у нас накопичилися серйозні розбіжності, наприклад, невиконання зобов'язань у рамках СОТ, різний підхід до взаємовідносин між громадянським суспільством і державою, "Східне партнерство", а також тиск Росії на деяких наших східних сусідів і окремі країни-члени ЄС, що є неприйнятним", - заявив голова представництва ЄС в Росії.

"Ці подразники, які не дозволяють нам розкрити повний потенціал нашого співробітництва, а також наша взаємозалежність вимагають відкритої, стратегічної розмови між нашими лідерами. Нам необхідна довіра", - підкреслив європейський дипломат.

За його словами, "оскільки нам необхідна довіра, ми домовилися, що на саміті 28 січня у Брюсселі лідери, відкрито і відверто, обговорять існуючі розбіжності, в тому числі що стосуються наших спільних сусідів, і розглянуть можливості для подальшого розвитку нашого стратегічного партнерства, у тому числі щодо створення спільного економічного простору від Атлантики до Тихого океану і підготовки нової угоди між ЄС і Росією".

Ушацкас висловив впевненість, що і РФ, і ЄС можуть стати сильнішими, якщо Москва і Брюссель будуть будувати свої відносини на довірі, дотриманні міжнародних зобов'язань, повазі незалежності, суверенітету та вільного вибору загальних сусідів.

"Важливо, щоб не тільки лідери, а й бізнес, і громадянське суспільство, і представники наукового співтовариства і засобів масової інформації конкретними прикладами створювали спільний простір від Атлантики до Тихого океану. ЄС та Росія є стратегічними партнерами. У нас спільний континент і історія. Ми покликані творити наше спільне майбутнє разом", - зазначив він.

Як відомо, 32-й саміт Росія - ЄС буде проходити за ініціативи Євросоюзу в "усіченому форматі". За даними західних ЗМІ, це зроблено, аби підкреслити зміну ситуації у двосторонніх відносин після грудневих подій в Україні. !zn

Читайте також:

США закрили в'їзд для Олійника та Бондаренко

Мітингувальники захопили будівлю Мінагрополітики на Хрещатику

Януковичу зателефонували віце-президент США і канцлер Німеччини

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі