Європейським політикам заплатили 2 млн євро за лобіювання інтересів Януковича

Поділитися
Європейським політикам заплатили 2 млн євро за лобіювання інтересів Януковича Манафорта звинуватили в підкупі європейських політиків для лобіювання інтересів Януковича © Eric Thayer / The New York Times
Новий обвинувальний акт на адресу Пола Манафорта з'явився після згоди помічника Манафорта Ріка Гейтса співпрацювати зі слідством.

Спецпрокурор США Роберт Мюллер після згоди Ріка Гейтса, який був діловим партнером Пола Манафорта, співпрацювати зі слідством подав новий обвинувальний висновок. У документі зазначається, що в 2012 році Манафорт таємно заплатив колишнім провідним європейським політикам за лобіювання проросійського уряду України, повідомляє AP.

За даними слідчих, він витратив 2 мільйони євро, використавши офшорні рахунки, щоб заплатити політичним діячам, відомим як "габсбургська група". Раніше вони вважалися незалежними аналітиками, проте, як виявилося, насправді їхні послуги були проплачені лобістами президента-утікача Віктора Януковича. Цією групою керував колишній європейський канцлер.

За інформацією видання, приховане лобіювання відбувалося також у США.

У п'ятницю, 23 лютого, під час засідання в окружному суді США у Вашингтоні колишній заступник керівника передвиборчого штабу Трампа та помічник Пола Манафорта Рік Гейтс визнав себе винним у брехні слідчим та змові проти Сполучених Штатів. Він також заявив про готовність співпрацювати з командою спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в президентські вибори в 2016.

У четвер, 22 лютого, стало відомо, що Роберт Мюллер, який розслідує справу про втручання Росії в президентські вибори, висунув нові звинувачення на адресу колишнього голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта та його помічника Ріка Гейтса.

У новому обвинувальному висновку Пола Манафорта звинувачують у відмиванні і приховуванні від податкової 30 мільйонів доларів, отриманих у результаті роботи в Україні, Ріка Гейтса - у приховуванні 3 мільйонів доларів. Також чоловіків звинувачують у поданні неправдивих податкових декларацій з 2010 до 2014 року і у змові з метою обманути три банки для отримання 22 мільйонів доларів кредиту.

Загалом у США екс-політтехнолога чинного президента звинувачують за 12 пунктами, серед яких: змова проти США, робота як іноземного агента без належної реєстрації, відмивання грошей, ухилення від податків.

Як повідомлялося, у середу, 21 лютого, після звинувачень Мюллера у брехні на адресу адвоката Алекса ван дер Цваана, який також є зятем російського мільярдера і власника "Альфа-Груп" Германа Хана, той визнав себе винним у наданні слідчим неправдивих свідчень щодо своїх зв'язків з Ріком Гейтсом, колишнім бізнес-партнером Пола Манафорта.

Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, спецпрокурор Робер Мюллер звинуватив юриста Алекса Ван дер Цваана у тому, що він сказав неправду про свій останній контакт з Ріком Гейтсом. Через обвинувачення Ван дер Цваан повинен був з'явитися на слухання в суд.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.

У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.

Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.

Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі