Спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує справу про втручання Росії в президентські вибори, висунув нові звинувачення на адресу колишнього голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта та його помічника Ріка Гейтса. Їх звинувачують у приховуванні від податкової десятків мільйонів доларів, отриманих в Україні, повідомляє Bloomberg.
Так, згідно з останнім обвинувальним висновком, сума, яку відмив та приховав Пол Манафорт від податкової збільшена до 30 мільйонів, у порівнянні з 18 в попередньому звинуваченні. Його помічник Гейтс приховав 3 мільйони доларів.
"Манафорт і Гейтс отримали десятки мільйонів доларів доходу в результаті роботи в Україні. Приблизно з 2006 року по сьогодні Манафорт і Гейтс залучені в схему, за допомогою якої приховують доходи від влади Сполучених Штатів, насолоджуючись використанням грошей", - йдеться в новому обвинувальному висновку.
Також чоловіків звинувачують у поданні неправдивих податкових декларацій з 2010 до 2014 року і у змові з метою обманути три банки для отримання 22 мільйонів доларів кредиту.
Прокурори також заявили, що, оскільки їхні доходи від політичного консалтингу зменшилися в Україні в 2014 і 2015 роках, Манафорт і Гейтс обманули банки, щоб "отримувати вигоди від ліквідного доходу без сплати податків на нього". Зокрема, чоловіки брехали фінансовим структурам про дохід і борг фірми Манафорта, а також фальсифікували заявлене використання майна і позик.
Загалом у США екс-політтехнолога чинного президента звинувачують за 12 пунктами, серед яких: змова проти США, робота як іноземного агента без належної реєстрації, відмивання грошей, ухилення від податків.
Як повідомлялося, у середу, 21 лютого, після звинувачень Мюллера у брехні на адресу адвоката Алекса ван дер Цваана, який також є зятем російського мільярдера і власника "Альфа-Груп" Германа Хана, той визнав себе винним у наданні слідчим неправдивих свідчень щодо своїх зв'язків з Ріком Гейтсом, колишнім бізнес-партнером Пола Манафорта.
Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, спецпрокурор Робер Мюллер звинуватив юриста Алекса Ван дер Цваана у тому, що він сказав неправду про свій останній контакт з Ріком Гейтсом. Через обвинувачення Ван дер Цваан повинен був з'явитися на слухання в суд.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.
У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.
Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.