"До тих пір, доки у них є візи в ЄС, парламенту складно заборонити їм доступ до своїх приміщень, якщо тільки вони не будуть становити небезпеку чи вчиняти порушення", - цитує прес-секретаря Європарламенту Марджорі ван ден Броеке EUObserver.
Видання нагадує, що в 2014 році Європарламент склав список із 32 росіян, яких підозрюють у причетності до розкрадання 230 мільйонів доларів податків з бюджету Росії і вбивства юриста Сергія Магнітського, який цей злочин викрив. У своїй резолюції ЄС постановив відмовляти у видачі візи особам із списку. Але оскільки постанова була необов'язковою до виконання, країни-учасниці її проігнорували.
В результаті двоє російських чиновників із "чорного списку" ЄС влаштували в будівлі Європарламенту прес-конференцію, на якій заявили, що вбитий Магнітський нібито "був злочинцем". Нещодавно завдяки "панамським документам" стало відомо, що віолончеліст Путіна отримав гроші, про викрадення яких говорив Магнітський. Сергій Магнітський розкрив цю схему в 2008 році.
Він звернувся до Слідчого комітету із заявою про те,що у Hermitage Capital були захоплені кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм булипереведені кошти, викрадені з російського бюджету за допомогою повернення фіктивно сплаченогоПДВ. Після цього Магнітського затримали, а потім заарештували за звинуваченням у несплаті податків. Він помер 16 листопада 2009 року в СІЗО "Матроська тиша".