Європарламентарії проголосували за резолюцію підтримки рішення Єврокомісії про санкції проти Польщі через порушення верховенства права. Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Onet.pl.
Позицію Єврокомісії депутатам Європарламенту представляв віце-президент ЄК Франс Тіммерманс. Він підкреслив, що хоча Варшава поклала початок діалогу з Єврокомісією стосовно статті 7 Договору ЄС, яка запускає процедуру санкцій, Брюссель все ще чекає на виконання своїх рекомендацій.
Проти резолюції виступили 147 депутатів, за її схвалення проголосували 422 особи, утрималися 48 парламентаріїв.
У голосуванні не брали участь депутати польської опозиційної партії "Громадянська платформа". Заперечення висловили депутати фракції "Європейські консерватори та реформісти", до якої належать депутати правлячої партії Польщі "Право і справедливість". Проти були також деякі незалежні депутати, зокрема британець Найджел Фарадж, екс-лідер UKIP, який активно виступав за Brexit. Однак, найбільші фракції Європарламенту підтримали Єврокомісію в цьому питанні.
Нагадаємо, що профільний комітет Європейського парламенту 29 січня, прийняв резолюцію про підтримку процедури введення санкцій проти Польщі в рамках статті 7 договору про Європейський союз. На засіданні Комітету з громадянських свобод, правосуддя і внутрішніх справ (LIBE) за неї проголосували 33 члени комітету, проти – дев'ять.
У грудні Європейська комісія вирішила розпочати процедуру введення санкцій проти Польщі за порушення норм верховенства права. Брюссель прийняв рішення про те, що польський закон про загальні суди підриває незалежність польських суддів, тому вирішив застосувати статтю 7 договору про ЄС, в якій йдеться про серйозні загрози верховенству права. Таким чином, Польща може втратити право голосу в ЄС.
Раніше президент Польщі наклав вето на два прийнятих парламентом закони про Національну судову раду та про Верховний суд. 25 вересня 2017 року він представив альтернативні версії цих законопроектів. У своєму рішенні він, зокрема, посилався на надлишок повноважень, які будуть сконцентровані в руках міністра юстиції, який одночасно виконує функції генерального прокурора. Унаслідок набрав чинності лише закон про загальні суди.
Детальніше про реформи судової влади в Польщі та їх критику в Євросоюзі читайте в матеріалі "Ядерний варіант" для Варшави"автора Надії Коваль для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".