Європарламент рекомендує ЄС спробувати покращити відносини з Білоруссю

Поділитися
Європарламент рекомендує ЄС спробувати покращити відносини з Білоруссю Європарламент рекомендує ЄС спробувати поліпшити відносини з Білоруссю
Європарламент, з одного боку, зазначив, що влада Білорусі як і раніше зневажає основні демократичні свободи і елементарні права людини, з іншого, наголосив на необхідності підтримки позитивних тенденцій в економіці і суспільстві.

Європейський парламент рекомендує виконавчим органам ЄС скористатися самітом Східного партнерства, що пройле в листопаді у Вільнюсі, для поліпшення відносин з Білоруссю.

Разом з тим, парламентарії нагадали про раніше поставлені умови для співпраці з Мінськом, які полягають у дотриманні демократичних свобод і прав людини.

У прийнятих у середу на пленарній сесії Європарламенту рекомендаціях запропоновано активізувати діалог з офіційним Мінськом і продовжувати підтримку, в тому числі фінансову, громадянського суспільства Білорусі, сприяти економічній та гуманітарній співпраці Білорусі з сусідніми країнами ЄС.

В документі, з одного боку, наголошується, що влада Білорусі як і раніше, зневажає основні демократичні свободи і елементарні права людини, з іншого, підкреслюється необхідність підтримки позитивних тенденцій в економіці і суспільстві.

Європейські парламентарії пропонують Раді ЄС, Європейській комісії та дипломатичній службі ЄС "скористатися ідеальною можливістю, яку представляють головування Литви в ЄС та саміт Східного партнерства у Вільнюсі, щоб поліпшити відносини з Білоруссю, як тільки там будуть звільнені всі політичні в'язні, з метою відновлення політичного діалогу, у тому числі з питань демократичних реформ, вільних і справедливих виборів, верховенства права, прав людини та основних свобод, а також співпраці з опозицією і громадянським суспільством, за умови, що влада Білорусі продемонструє повагу цих основоположних цінностей".

Вони пропонують скористатися тимчасовим припиненням візової заборони на в'їзд до ЄС для міністра закордонних справ Білорусі, "щоб розширити основні канали зв'язку з Білоруссю, в тому числі полегшити її участь у саміті Східного партнерства; вступити у конструктивний діалог з пріоритетної теми звільнення політичних в'язнів; в той же час зберігати твердість у частині візових санкцій і заморожування активів тих, хто безпосередньо причетний до порушення демократичних норм виборів та прав людини".

На думку європейських парламентаріїв, необхідно "провести ретельну оцінку поточних санкцій ЄС щодо білоруських чиновників і компаній", щоб за необхідності адаптувати їх, реагуючи на зміни в країні і в її відносинах з ЄС.

У рекомендаціях запропоновано підготувати стратегічну дорожню карту спільних проектів у тих галузях, в яких Білорусі необхідні невідкладні реформи. Виконання цієї карти повинно бути обумовлено принципом "більше за більше" (чим більше Мінськ робить кроків в потрібному напрямку, тим більша допомога і підтримка з боку ЄС).

В резолюції Європарламенту підкреслюється, що "громадянське суспільство залишається ключовим гравцем у політичному діалозі з Європейським Союзом". Необхідно забезпечити, щоб "будь-яка участь білоруської влади у діалозі про модернізацію відбувалася у взаємодії і на рівних з демократичною опозицією і громадянським суспільством, у повній відповідності з демократичними принципами, в цілях розвитку конкурентоспроможної економіки та заохочення демократичних реформ, а також формування плюралістичного суспільства і верховенства права".

В рекомендаціях Європарламенту знову підкреслюються вимоги звільнення всіх політв'язнів, проведення реформи виборчого законодавства, зняття обмежень на свободу ЗМІ, введення мораторію на смертну кару.

В економічному блоці рекомендацій вказано на необхідність вести "конструктивний технічний діалог між ЄС і Білоруссю з питань макроекономічного розвитку і фінансів, щоб отримати від білоруської влади зобов'язання щодо макроекономічних і структурних реформ, включаючи приватизацію державних підприємств, лібералізацію цінового режиму, торгівлі і банківської справи, розробку адекватної системи соціального страхування і боротьби з корупцією".

Ці реформи, запевняють депутати, будуть сприяти європейським інвестиціям, отриманню міжнародних кредитів, зможуть усунути перешкоди у переговорах щодо вступу Білорусі до СОТ.

Євросоюз, на думку парламентаріїв, має "допомогти Білорусі в диверсифікації джерел та маршрутів енергопостачання, обмінюватися своїм передовим досвідом виконання міжнародних та регіональних проектів "зеленої енергетики", сприяти підвищенню енергоефективності та відновлюваної енергетики".

Парламентарії рекомендують Брюсселю залучати Білорусь в переговори про спрощення візового режиму з перспективою безвізових поїздок білорусів в Європу, збільшувати кількість білоруських студентів у вишах ЄС, розвивати прикордонне співробітництво і транскордонні обміни з Білоруссю сусідніх з нею країн ЄС. !zn

Читайте також:

Євросоюз продовжив санкції проти чиновників Білорусі

У Європі парламентські вибори в Білорусі назвали "насмішкою" над голосуванням

Країни ЄС хочуть відкликати своїх послів з Білорусі

США продовжили ще на рік санкції щодо Білорусі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі