Готовність Великобританії винести на референдум питання про вихід країни з Євросоюзу викликало бурхливу реакцію європейських політиків.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Британію знайти компроміс і залишитися "важливим і активним членом Європейського союзу".
При цьому міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле заявив, що Лондон не може розраховувати на те, що йому буде дозволено вільно обирати тільки ті аспекти членства в ЄС, які зручні йому.
"Ніхто не закликає до того, щоб усі питання вирішувалися в Брюсселі і щоб управління блоком було централізованим, але практика виколупування родзинок з булки тут недоречна. Європі потрібно більше, їй необхідна інтеграція", - заявив він.
Ще більш різку позицію зайняв офіційний Париж.
Глава МЗС Франції Лоран Фабіус заявив, що не можна розглядати ЄС як ресторан a la carte, що передбачає обслуговування по меню і вибір страв на свій розсуд.
"Я наведу приклад, який зрозуміють наші британські друзі: уявіть, що Європа - це футбольний клуб. Ставши його членом не можна заявити: "Давайте грати в регбі!", - пояснив свою позицію французький міністр.
Тим часом офіційний представник Єврокомісії Піа Хансен закликала не поспішати з висновками.
"Це право британського уряду і британського народу пропонувати те, що їм здається найкращим підходом для визначення місця Великобританії в Європейському союзі", - сказала Хансен.
Вона підкреслила, що перебування Великобританії в ЄС йде на благо як цій країні, так і Євросоюзу, однак зазначила, що союз заснований на демократичному волевиявленні своїх держав-членів.
Раніше 23 січня прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що референдум про вихід Великобританії з ЄС відбудеться між 2015 та 2017 роками в разі перемоги консерваторів на майбутніх парламентських виборах, запланованих на 2015 рік.
"Це буде референдум, на який буде винесено питання, ми залишимося чи ні в ЄС, - сказав він. - Якщо Великобританія залишить ЄС, то це буде квиток в одну сторону, і повернення не буде".
Кемерон зазначив, що "велика Британія хоче бути частиною реформованого ЄС, однак рівень розчарування зараз як ніколи високий". !zn
Читайте також:
США стурбовані можливим виходом Британії з Євросоюзу
Ідеолог ЄС підтримав бажання Великобританії вийти з союзу
Американські аналітики вважають можливим "сюрпризом" 2013 року вихід Британії з ЄС