Єврокомісія вітає нові пропозиції Греції

Поділитися
Єврокомісія вітає нові пропозиції Греції Ципрас вже обговорив новий пакет пропозицій з Меркель і Олланд © pronedra.ru
МВФ, ЄЦБ і Єврокомісія напередодні екстреного саміту отримали нові пропозиції від Греції.

У Єврокомісії назвали нові пропозиції Афін "хорошою основою" для пошуку шляхів виходу з кризи.

"Хороша основа для прогресу на завтрашньому саміті", - написав у ніч на понеділок, 22 червня, глава кабінету президента Єврокомісії Мартін Селмайр на сторінці в Twitter.

За його словами, пропозиції, крім Єврокомісії, були передані також Європейському центральному банку (ЄЦБ) і Міжнародному валютному фонду.

У понеділок, 22 червня, у Брюсселі міністри фінансів єврозони, куди входять 19 країн, зустрінуться для обговорення подальших дій щодо грецької кризи. Також шляхи виходу з кризи обговорять глави держав і урядів країн, що входять в Єврозону.

Увечері у неділю грецький прем'єр-міністр Алекис Ципрас під час телефонних переговорів з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером назвав свої пропозиції "остаточним рішенням" кризи. За його словами, новий пакет пропозицій Афін спрямований на досягнення взаємовигідної угоди".

Читайте також: Україна може отримати безвізовий режим з ЄС у 2016 році – Туск

14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції. Новий раунд переговорів відбудеться на рівні Єврогрупи.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, або 175 % від ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі