Єврокомісія подала до суду на шість країн ЄС через забруднене повітря

Поділитися
Єврокомісія подала до суду на шість країн ЄС через забруднене повітря © irishexaminer.com
У разі задоволення позову країнам загрожують штрафи або заборона на в'їзд дизельних автомобілів в центри міст.

Європейська комісія подала до Європейського суду позови проти шести країн з-за недотримання стандартів якості повітря ЄС, про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

Німеччина, Франція і Великобританія постануть перед судом за порушення норм ЄС по обмеженню вмісту діоксиду азоту в повітрі, а Італія, Угорщина і Румунія - із-за порушення норм викидів твердих частинок.

Іспанії, Словаччини і Чехії вдалося уникнути позову, незважаючи на те, що така загроза існувала. Ці країни ефективно відреагувати на попередні застереження комісії, та заходи, які вони проводять можуть виправити ситуацію.

Комісія також розширила ряд поточних справ про порушення у відношенні Німеччини, великої Британії та Люксембурга з проханням уточнити їх рішення не вводити штрафні санкції по відношенню до автовиробників, причетних до справи Dieselgate.

У вересні 2015 з'ясувалося, що понад 11 млн дизельних автомобілів Volkswagen по всьому світу були оснащені програмним забезпеченням, яке під час проведення тестів в десятки разів занижувало кількість шкідливих газів, зокрема, оксидів азоту, які викидаються в повітря.

У разі задоволення позову країнам загрожують штрафи або заборона на в'їзд дизельних автомобілів в центри міст. Як відомо, у Швеції та Німеччині, а також у ряді інших країн, міській владі дозволили забороняти старі дизельні авто.

А в столиці Бельгії через забруднене повітря громадський транспорт зробили безкоштовним.

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла рекордних показників. Зростання концентрації газу веде до збільшення температури на Землі. Дослідники відзначають, що в останнє десятиліття концентрація зростає швидше, ніж на початку 2000 років.

Використання енергозберігаючих лампочок посилило світлове забруднення – вчені. Кількість освітлюваної території збільшується на 2,2% у рік. Світлове забруднення змінює біологічні ритми тварин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі