Як відзначають дослідники, світлове забруднення змінює біологічні ритми тварин і заважає астрономічними спостереженнями. Аналіз супутникових знімків за 2012 – 2016 роки показав, що в середньому кількість території, що освітлюється в темний час доби, збільшується на 2,2% на рік. Яскравість вже освітлених територій за рік збільшується також на 2,2%. Приріст відбувається в основному за рахунок Південної Америки, Африки і Азії. У зонах військових дій, Сирії, Ємені та інших, - освітленість, навпаки, знижується. В даний час небо засвічено так сильно, як ніколи раніше.
За словами вчених, насправді світлове забруднення зростає швидше. Більшість світлодіодних ламп випромінює холодне блакитне світло, яке супутники не можуть засікти через занадто короткі електромагнітні хвилі. У той же час, саме це світіння найбільш близьке до денного світла, через що організм все сильніше сприймає ніч, як день.
Очікується, що до 2020 року світлодіодні лампи займуть 61% ринку ламп.
Раніше вчені заявили, що глобальне потепління призведе до поширення ряду захворювань і збільшення кількості "кліматичних біженців".