Єврокомісія підрахувала збитки від можливого розпаду Шенгену

Поділитися
Єврокомісія підрахувала збитки від можливого розпаду Шенгену Розпад Шенгенської зони може коштувати її членів до 18 млрд євро
Розпад Шенгенської зони може коштувати її членам до 18 млрд євро.

Європейська комісія у зв'язку з новим міграційним кризою в Європі попередила країни Євросоюзу про можливість значного збитку в разі введення повсюдного прикордонного контролю та скасування дії Шенгенської угоди.

Розпад Шенгенської зони може коштувати її членам до 18 млрд євро, повідомляється в опублікованому документі ЄК.

Додаткові заходи з контролю кордонів обійдуться країнам ЄС в 7,1 млрд євро.

Раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що за вже введені обмеження доведеться заплатити 3 млрд євро в рік.

ЕК вказала на непрямі збитки, пов'язані з відміною правил Шенгенської зони. В першу чергу постраждають і транспортна логістична галузі, ринок праці. Повернення до візового режиму принесе туристичної галузі втрати на суму 10-20 млрд євро в рік.

Раніше Франція підрахувала збитки ЄС від введення прикордонного контролю в країнах Шенгену. Свої збитки від відновлення прикордонного контролю між країнами ЄС Париж оцінив в 1-2 млрд євро в рік. Відновлення прикордонного контролю між країнами ЄС може призвести до скорочення європейського ВВП на 100 млрд євро, підрахували економісти Франції.

Раніше британське видання The Times писало, що подорожі по Європі без паспортного контролю будуть припинені на два роки, поки Брюссель придумає, як зупинити наплив іммігрантів в ЄС. Тепер Єврокомісія буде працювати над надзвичайними заходами для установки нової систему прикордонного контролю для перекриття шляху мігрантів з Греції до Німеччини через Балкани. Також вивчається пропозиція бельгійської сторони побудувати табір ЄС для затриманих іммігрантів, який би вміщував чверть мільйона чоловік. Тут біженці зможуть жити, поки їх справи про надання притулку будуть розглядатися.

Раніше Австрія вирішила призупинити дію Шенгенської угоди. Всі, хто в'їжджає в країну особи будуть піддаватися ретельним перевіркам.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі