"Ми всі залежимо від даних, і це причина, чому важливо захищати їх від будь-яких атак. Кібернетичні атаки стали частішими, глобальними, витонченими, і Європа повинна вміти протистояти цим атакам цілодобово, у всіх країнах ЄС", - заявив у вівторок на прес-конференції в Брюсселі, заступник голови Європейської комісії з єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.
Він оголосив про пропозицію ЄК створити агентство ЄС з кібербезпеки, яке буде допомагати державам-членам ЄС діяти у зв'язку з кібератаками.
Запропоновано впровадити нову європейську систему сертифікації, яка "дозволить гарантувати безпеку використання товарів і послуг в цифровому середовищі".
За словами Ансіпа, "ні одна країна не може самотужки впоратися з проблемою кібербезпеки".
"Наші ініціативи посилюють співпрацю, щоб країни ЄС могли представляти єдиний фронт. Ми також пропонуємо нові заходи для стимулювання інвестицій в інновації і сприяння "кибергігієні", - пояснив заступник голови Єврокомісії.
Раніше, виступаючи в Європарламенті з доповіддю про стан Євросоюзу, голова ЄК Жан-Клод Юнкер зазначив, що за минулий рік у ЄС було зареєстровано більше 4 тисяч атак вимагаючих програм у день, і 80% європейських підприємств пережили, як мінімум, один інцидент, пов'язаний з кібербезпекою.
Як повідомлялося, в Україні може початися нова кібератака, спровокована масовими розсилками з шкідливими кодами. Про це попередив засновник телекомунікаційної компанії Datagroup і голова наглядової ради підприємства Octava Capital Олександр Кардаков.
Нагадаємо, 27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерських атак зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерним системам в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям і метро в країнах Європи.