Євреї всього світу святкують Рош А-Шана - Новий рік за іудейським календарем

Поділитися
© s01101.livejournal.com
За іудейською традицією, в єврейський Новий рік, або Рош А-Шана (Голова року), Бог судить весь світ і визначає долю кожної людини.

Іудеї всього світу увечері 4 вересня відзначають свято Рош А-Шана - прихід 5774 року від створення світу. Єврейський Новий рік святкують два дні поспіль в новолуння осіннього місяця Тишрей за іудейським календарем.

У ці дні, вчить єврейська традиція, на небесах виноситься рішення: кому жити, а кому померти. Молитовні служби в ці дні повинні вплинути на рішення Творця. У богослужінні на це свято переважають мотиви самоаналізу і покаяння. Тим не менш, щира віра в те, що Господь бажає всім добра і благополуччя, перетворює цей день на свято.

У ці дні віруючий віддає самому собі і Творцю духовний звіт за всі свої вчинки, слова і думки за минулий рік. Він приймає рішення, як виправити недоліки і провини, як повернутися до Бога.

У перший вечір Рош А-Шана прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним в Книгу Життя.

Під час святкової трапези прийнято вмочати хліб (зазвичай круглу халу), над яким було виголошено благословення, мед, щоб наступний рік був солодким; існує також звичай на Рош А-Шана є яблука з медом.

З цього дня починаються десять днів молитов і каяття, звані "Дні Трепету" або "Десять днів покаяння", що закінчуються Йом Кіпуром.

В синагогах В ці дні сурмлять в шофар (баранячий ріг), звуки якого повинні пробудити розкаяння в серцях присутніх, читають молитви покаяння і здійснюють обряд ташліх (євр. "кидати") - "струшування" з одягу вчинених гріхів у пам'ять про словах, сказаних про Всевишнього пророком Міхеєм: "Він знову умилосердится над нами, зітре беззаконня наші. Ти ввергнешь в пучину морську всі гріхи наші" (Міхей 7, 19)".

В Україні щорічно на свято Рош А-Шана прибувають численні групи паломників-хасидів. В Умані на території єврейського кладовища знаходиться могила рабі Нахмана, яка вважається однією з найбільш шанованих святинь хасидів і є місцем щорічних масових паломництв.

За останніми даними, в Умань на святкування єврейського Нового року прибули майже 20 тис. паломників-хасидів з 11 країн. Більшість з них приїхали з Ізраїлю, Німеччини і США. !zn

Читайте також:

Рабини запропонували українській владі заробляти на хасидах в Умані, а не на Євро

Міністр туризму Ізраїлю попросив Азарова забезпечити безпеку хасидів в Умані

Черкаська опозиція пропонує вивезти прах хасидського святого з Умані в Ізраїль

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі