Європейський Союз закликає Туреччину не підривати західні санкції проти Росії і наполягає на більш тісній співпраці Анкари в боротьбі проти "Ісламської держави". Візит офіційних представників ЄС у Туреччину на цьому тижні покликаний надати новий імпульс часто зв'язаних з напругою відносин між ЄС і Туреччиною.
Туреччина не приєдналася до санкцій Заходу проти Росії, введених з-за України. Офіційні особи ЄС будуть переконувати Анкару приєднатися до режиму санкцій, або, принаймні - не зловживати ситуацією для своєї вигоди, експортуючи продукти в Росію.
Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Фредеріка Могерини очолить найбільш високопоставлену за останні роки делегацію європейських політиків до Туреччини в понеділок і вівторок, 8-9 грудня.
"Цей візит - яре свідоцтво стратегічної важливості європейсько-турецький відносин і нашого прагнення до розширення участі", - заявила Могерини.
Туреччина веде переговори про вступ до ЄС з 2005 року, проте політичні перешкоди - зокрема, з приводу розділеного острова Кіпр, а також протест деяких країн ЄС проти членства Туреччини, уповільнили прогрес у важких відносинах.
Однак тепер офіційні особи ЄС сподіваються, що новий прем'єр-міністр Туреччини і нова Єврокомісія в Брюсселі означають новий старт, який стане фендаментом для постійних переговорів на вищому рівні для обговорення спільних стратегічних інтересів.
Візит представників ЄС відбудеться через тиждень після поїздки до Туреччини президента Росії Володимира Путіна, в ході якого Москва оголосила про згортання проекту "Південний потік" і назвала Туреччину своїм кращим партнером в альтернативному проекті трубопроводу.
Представники ЄС зустрінуться з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, прем'єр-міністром Ахметом Давутоглу та відвідають табір біженців. Вони також оголосять про збільшення обсягу допомоги ЄС Туреччини для утримання багатотисячні потоки біженців з Сирії та Іраку.