Туреччина просить "Газпром" збільшити газопостачання "західним маршрутом" через Україну. Про це повідомив міністр енергетики та природних ресурсів 3 Танер Йилдиз журналістам у Москві.
"Ми сьогодні очікуємо зимового періоду, коли потреба в газі впродовж грудня, січня, лютого збільшується. У деяких регіонах Туреччини споживання газу влітку та взимку розрізняється в 22 рази", - заявив він.
"Нам часто ставлять запитання, чи вплине на нашу ситуацію взимку криза в Україні. Ми відповідаємо, що не вплине. Але ми все ж таки бачимо ризик, і можуть виникнути певні труднощі, оскільки Туреччина бере 12,5% природного газу, використовуваного для виробництва електроенергії, із "західного маршруту" - через Болгарію та Румунію", - додав турецький міністр.
"Як відомо, до нас надходить газ через два трубопроводи. Через "Блакитний потік" - там проблем немає", - сказав Йилдиз.
За його словами, на сьогодні добове постачання "західним маршрутом" має бути 42 млн кубометрів, але на сьогодні воно становить 26-28 млн кубометрів.
"Я сподіваюся, що "Газпром" найближчим часом компенсує цей обсяг. Ми передали їм своє прохання. Щоб хоч би контрактні зобов'язання були виконані повністю. І особливо в зимовий період у рамках нашого стратегічного партнерства у сфері природного газу, ми посприяємо один одному", - зазначив він.
Місяць тому, до того, як постачання було знижено, "Газпром" обіцяв, що цього року постачатиме до Туреччини 30 млрд кубометрів. Коментуючи ці плани, Йилдиз зазначив: "Газпром" є однією з найбільших компаній світу. І якщо вони взяли якесь зобов'язання на себе, я впевнений, що вони таке зобов'язання обов'язково виконають. Для цього в них є і можливості, й технічна інфраструктура".
"Якщо "Газпром" може поставити 30 млрд кубометрів, ми готові отримати й використати їх", - додав Йилдиз.
Кілька днів тому Йилдиз заявив, що Росія на третину зменшила поставки газу - постачає Туреччини 27-28 млн кубометрів газу на день, в той час, як контракт передбачає 42 млн.
"Це, звичайно, не дуже хороша річ, це не є чимось сталим. Ми повинні повернутися до умов контракту", - зазначив він під час конференції з питань енергетики.
"Ми не хочемо бути частиною української проблеми", - додав Йилдиз.