Але насправді ЄС варто було б хвилюватися перед усім через власні політичні і стратегічні інтереси.
"Наприклад, що станеться, якщо Київ втратить контроль над АЕС?" - йдеться в статті німецького політолога Андреаса Умланда на сторінках німецького видання Focus.
Росія вперто намагається підірвати стабільність України і європейцям, як і самим росіянам, варто було б боятися успіху цих зусиль Москви. Оскільки чотири атомні електростанції можуть стати неконтрольовані. Крім того, почнеться великий потік біженців.
Автор пише, що населення України становить близько 45 мільйонів людей. І між нею і ЄС є лише політичний кордон і жодних природних перешкод, таких як море, яке треба перепливти біженцям з Близького сходу.
"Незалежно від результату нинішніх переговорів між ЄС і Україною про лібералізацію візового режиму, результат буде один: якщо українська держава не зможе виконувати свої функції і якщо вона програє війну, мільйони українців почнуть емігрувати", - вважає політолог.
На його думку, частина українців, звісно, поїде до родичів у Росії. Однак популярність цього напрямку зменшується через війну. Тож у Заходу є більше причин для хвилювань.
Прикордонники Польщі, Угорщини і Румунії здатні впоратися з кількома десятками людей, які намагаються перетнути кордон їхніх країн. Але навряд чи їм вдасться зупинити нелегальних іммігрантів, якщо їх буде кілька сотень тисяч.
Значно серйозніша загроза для Європи надходить від українських АЕС, зокрема, від найбільшої у Європі Запорізької станції, яка розташована за 250 кілометрів від зони АТО.
"Що станеться, якщо Київ не зможе контролювати АЕС? Що буде з ними, якщо українська держава збанкрутує, буде поділена чи знищена і захоплена Росією?" - запитує німецький експерт, нагадуючи про Чорнобильську катастрофу 1986 року.
На думку політолога, бойовики рано чи пізно можуть спробувати захопити і Запорізьку область. А потім, якщо вони вийдуть з-під контролю Росії, терористи можуть погрожувати усій Європі навмисним підривом найбільшої на континенті АЕС.
Сьогодні директор європейської програми з міжнародних відносин Європейської ради Фредерік Весслау писав, що ЄС повинен активізувати свою участь у вирішенні конфлікту в Україні. Якщо ЄС дійсно хоче, що українські реформи пройшли успішно, Європейська комісія і інші країни-учасниці повинні підтримати українську економіку фінансово. Дефолт стане катастрофою процесу реформ і може призвести до політичної нестабільності.
Тим часом, видання Washington Post писало, що Захід ставить Україну в незручне становище. Москва не відвела тяжке озброєння і війська, як цього вимагають мінські угоди. Натомість вона збудувала військову базу в Україні з 9-тисячним військовим контингентом і сконцентрувала 50 тисяч солдатів вздовж її кордонів.
Але попри це, Вашингтон приєднався до Берліна і Парижу, які вимагають від уряду України зміни Конституції і надання особливого статусу окупованим територіям Донбасу. Крім того, вони змушують президента Петра Порошенка провести вибори, які б узаконили владу, яку Москва силою встановила в захопленому регіоні.
Раніше координатор East European Security Research Initiative Максим Хилько писав на сайті Atlantic Council, що Захід може зробити поставки зброї з Росії в Донбас марними. Кремль може втратити охоту відправляти все нові партії танків, якщо знатиме, що в українців є достатня кількість систем Javelin, щоб їх швидко знищити. Також західні радари можуть допомогти боротися проти артилерії. Якщо російська зброя стане неефективною, тоді переправка її в Україну втратить будь-який сенс.