Глава МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс вважає необхідним міжнародний тиск на РФ для того, що забезпечити вільне судноплавство в районі Керченської протоки. Євросоюз зараз налаштований сильно тиснути на РФ для відновлення вільної навігації в Азовському морі, вільний прохід з Чорного моря і доступ до портів України.
"Особливо важливо повернути спокій в Азовському морі і зробити так, щоб свобода навігації була гарантована", - сказав Рейндерс. "І ми подивимося, як найкращим способом чинити тиск на Російську Федерацію в цій області".
За його словами, зараз немає причини змінювати поточну санкционную політику щодо РФ , поки немає прогресу у виконанні мінських угод.
Відомо, що в понеділок, 10 грудня, відбудеться засіданні Ради ЄС у закордонних справах, присвячене агресивним діям РФ в Чорному та Азовському морях і реакції Євросоюзу на них.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".
У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.
Детальніше про підтримку України Заходом у протистоянні російської агресії читайте в статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".