27 травня Рада ЄС затвердила новий пакет санкцій проти КНДР, які торкнулися торгівлі, фінансового сектору, інвестицій та транспорту. Нові обмежувальні заходи вводяться у зв'язку з проведенням Північною Кореєю ядерних випробувань 6 січня та пуску балістичної ракети 7 лютого.
Як наголошується в повідомленні прес-служби Ради, в галузі торгівлі нові санкції забороняють імпорт з Північної Кореї нафтопродуктів та предметів розкоші. Вводиться також заборона на продаж або постачання до КНДР предметів, матеріалів, спорядження, які можуть бути пов'язані з предметами або технологіями подвійного призначення. Забороняється надання Пхеньяну фінансової підтримки і ведення з ним торгового обміну.
В області фінансів забороняються трансфери фондів Північної Кореї, як до самої країни, так і за її межі (за винятком окремих випадків, які отримали попередній дозвіл).
Повністю забороняються усі інвестиції КНДР в ЄС. Громадяни та організації Євросоюзу не зможуть інвестувати в сектори добувної промисловості, нафтопереробки, хімічної промисловості, а також підприємства, задіяні в незаконних програмах КНДР.
В галузі транспорту – на всій території ЄС забороняється зліт, посадка або проліт для будь-якого літака, експлуатованого північнокорейським перевізником, маючого північнокорейське походження або північнокорейський екіпаж.
Нагадаємо, 4 травня Росія в останній момент заблокувала заяву Ради Безпеки ООН щодо ракетних випробувань Північної Кореї, узгоджене раніше 14 членами Ради.
6 січня КНДР заявила про успішні випробування водневої бомби, а 7-го лютого РБ ООН засудила її за випробування балістичної ракети.
2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкції проти Пхеньяну. Сполучені Штати і їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.
Новий пакет санкцій проти Північної Кореї був підготовлений США та їх союзниками у зв'язку з проведенням ядерних і військово-космічних випробувань в січні-лютому цього року.