Єврокомісія продовжить термін дії заходів з підтримки виробників молочної продукції, фруктів і овочів, які підпали під введене Росією ембарго як "відповідь" на санкції ЄС.
Як йдеться у повідомленні Єврокомісії, заходи підтримки постачальників фруктів і овочів, термін дії яких закінчився 30 червня 2015 року, можуть вступити в силу вже наступного тижня.
Дійові заходи підтримки виробників молочної продукції будуть продовжені з 1 жовтня цього року.
"Важливі кроки, зроблені Єврокомісією, показують солідарність ЄС з фермерами, найбільш серйозно постраждали від російського ембарго. Ці дії відіграли важливу роль в ослабленні негативних наслідків заборони, - заявив єврокомісар з питань аграрної політики Філ Хоган. - Тепер, через рік після введення Росією заборони на постачання продуктів з ЄС, термін дії ембарго був продовжений, і нам необхідно забезпечити підтримку виробників, які продовжують випробовуватися труднощі".
В даний час Єврокомісія займається опрацюванням фінальних деталей рішення, зазначається в повідомленні.
Підтримка, що надається виробникам молочної продукції, включає купівлю продуктів державою, а також забезпечення приміщень для їх зберігання. Термін дії нинішніх заходів з підтримки сектора закінчується 30 вересня 2015 року.
Єврокомісія має намір залишити заходи підтримки виробників у цій сфері до 29 лютого 2016 року.
Підтримка фермерів, що поставляють фрукти і овочі, буде продовжено до 30 червня 2016 року. Допомога сектору буде аналогічна заходів, що діяли в рамках завершився місяць тому програми, і торкнеться продуктів, що найбільш суттєво постраждали внаслідок введення російського ембарго.
Серед цих заходів - придбання фруктів і овочів для передачі благодійним організаціям, а також використання для годівлі тварин і так далі.
Росія з 7 серпня 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу - США, ЄС, Канади, Австралії та Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року. Причому, боротися з такими поставками в РФ вирішили радикально – напередодні Путін підписав указ про знищення заборонених продуктів прямо на місці.