"Європейський Союз включив шість депутатів Державної Думи Російської Федерації, обраних від незаконно анексованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, список осіб, які підпадають під обмежувальні заходи у зв'язку з діями, що підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України", - йдеться в офіційному комюніке Ради ЄС.
Йдеться про наступних осіб: Руслана Бальбека, Костянтина Бахарєва, Дмитра Белика, Андрія Козенка, Світлану Савченко і Павла Шперова.
"РФ провела вибори в Державну Думу 18 вересня 2016 року, у тому числі незаконно анексованих Криму і Севастополі. ЄС не визнає незаконну анексію Криму і Севастополя РФ і, отже, не визнає проведення виборів на Кримському півострові. У відповідності зі своєю політикою невизнання ЄС вважає, що на осіб, які стали депутатами Держдуми в результаті виборів у Криму, повинні поширюватися санкції. Ці санкції передбачають заморожування активів і заборону на поїздки (в ЄС - ред.), тепер вони будуть поширюватися на 152 особи та 37 організацій", - йдеться в комюніке.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією тощо) у кілька етапів, починаючи з 2014 року. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (низку економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі
17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.
Країни Заходу не визнають вибори в Держдуму РФ, проведені 18 вересня на території окупованого Криму. При цьому офіційних заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ не було.